Саад пила ЕА

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Forex злато инвеститор ЕА Преглед

Forex Gold Investor EA
Цена: $ 197 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: XAUUSD (злато)
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 200 OFF - Редовна цена: $ 397
Forex Gold Investor EA Review - Најдоброто искуство…

Прочитај повеќе
Forex Gold Investor EA

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Превземи слободен Саад пила ЕА

Саад пила ЕА

Саад пила ЕА е целосно автоматизирана Девизен курс експерт советник и се справува со две стратегии во исто време со својот уникатен стил да се направи поголемиот дел од профитабилен занаети.

Оваа Forex ЕА scalps pips со својата силна стратегија.

Занаети кои не се успешни на скалпот се постапува на различен и уникатен начин за контрола на загубите капитал.

Таа работи на повеќе валути истовремено и се постигнуваат најдобри резултати EURUSD, GBPUSD, USDCHF, USDCAD, AUDCAD и AUDUSD. Користете го за четири до пет валута парови за соодветен раст.

 • EURUSD M1 за висок раст
 • EURUSD M5 за минимален раст на ризик
 • GBPUSD M1 за висок раст
 • GBPUSD M5 за минимален раст на ризик
 • USDCHF M5 за минимален раст на ризик
 • USDCAD M5 за минимален раст на ризик
 • AUDCAD M5 за минимален раст на ризик

EA Saad Scalper - Препораки

 • Препорака за користење на VPS за 24 / 7 водење на автоматска трговија за да се избегне исклучување на домашен клиент.
 • Избегне акции во текот на важни одлуки од Федерацијата на САД и Европската централна банка.

Саад Скалпер ЕА - Параметри

Основни променливи 1

 • Големина на големина на секоја трговија - Стандардна вредност 0.01. Поставете според вашиот капитал.
 • LotModeAuto - Поставете неточно / вистинито според вашето барање.
 • % Ризик - Многу се пресметува според формулата Lot = AccountEquity * Ризик / 100 / 1000 Ако LotModeAuto е поставено Точно. Дизајн на Големината на Големината според Вашето барање и фактор на ризик.
 • Целни цевки - Најдобра вредност најде 100 за 5 Decimal Broker како 10 pips. Поставете според резултатите од тестирањето.
 • Стоп загуба - Стандардна вредност е 0. Работи само ако двата мартингала се поставени на Неточно. Според резултатите од тестирањето, не се препорачува. Оваа функција е вклучена како на барање на различни корисници. Користете го според вашето искуство.
 • Магичен број - Магичниот број треба да биде единствен на истиот MT4 терминал.

Примени го типот Мартингал

 • Маркет маркет Вистински лажни
 • Во очекување на нарачката Мартингале - Вистински лажни

Ве молиме означете дека: Можете да користите само еден Martingale едновремено. Ако и двете се вистинити, мартингалот нема да работи. Ако сакате да ја користите функцијата StopLoss држи и лажни. Ако било кој од вистинските, функцијата StopLoss нема да работи.

Основни променливи 3 - Ги поставува параметрите за маркетиншкиот нарачки Martingale

 • Чекори во Pips: Стандардна вредност 500 за десеминален брокер на 5 како 50 Pips. Можете да го дизајнирате како размислувате за вашата големина на акции, акционерски капитал и валута за пар Цена за безбедна употреба на мартингали за да се избегне маргина на повик.

Основни променливи 4 - Ги поставува параметрите за чекање во наредба

 • Чекори во Pips - Стандардна вредност 700 за десеминален брокер на 5 како 70 Pips. Можете да го дизајнирате како размислувате за вашата големина на акции, акционерски капитал и валута за пар Цена за безбедна употреба на мартингали за да се избегне маргина на повик.
 • Отворен ред во очекување - Стандардна вредност 400. Оваа вредност зависи од чекорите во Pips.

Пример 1 Продажба - Ако е продадена оригиналната нарачка, а цената се достигне 700 чекори над првичното ниво на нарачката, во очекување на нарачката Продажба се иницира 400 чекори над претходното ниво на продажба.
Пример 2 Купи - Ако оригиналната нарачка е Купена и цената ги достигне 700 чекорите под првичното ниво на нарачката, во очекување на нарачката Купување е иницирана 400 чекори под претходното ниво на продажба.

 • Истекување на чекање за нарачки во денови - Поставете го времето за истекување на чекање во денови. Стандардна вредност 30 дена.

Примени го филтерот за глас

 • Нанесете филтер за волумен - Вистински лажни
 • Ниво на јачина на звук - Поставете го нивото ако Примени филтер за звук е точен.

Волумен филтер е воведен за да се избегне каква било трговија за време на висока нестабилност и бучава на пазарот.

Основни променливи 6 - Опсег на тргување со часови во GMT

 • Тргување околу часовникот 24Hr - Вистински лажни
 • Започнете со време на тргување во Hr - 0
 • Престанете со времето за тргување во Hr - 23

Превземи слободен Саад пила ЕА - Саад пила ЕА е целосно автоматизирана девизен курс експерт советник создадена од страна Аднан Igbal и се справува со две стратегии за трговија во исто време.

Превземи слободен Саад пила ЕА

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари