Добредојдовте во овој "Најдобар девизен курс ЕА" ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТНИЦИ | FX ROBOTS "веб-страница!

2020 Топ Експерт советници јануари

Топ Експерт советници јануари 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Преглед на ИЦ пазари

Име на компанија: Меѓународни пазари на капитал Pty Ltd (ИЦ пазари)
Основана: 2007
Седиште: Австралија
Регулатори: ASIC
Минимален депозит: $ 200
Забелешка: Отворете ја IC Markets Вистинската ECN сметка и стани на 21.5% директен попуст во живо комисии!
...

Прочитај повеќе
Преглед на ИЦ пазари

Преглед на Pepperstone

Име на компанијата: Pepperstone Group (Pepperstone)
Основана: 2010
Седиште: Австралија
Регулатори: ASIC, FCA
Минимален депозит: $ 200
Забелешка: Отворете сметка на Pepperstone Razor и одете до 12.857% директен попуст во живо комисии попуст!

Pepperstone i…

Прочитај повеќе
Преглед на Pepperstone

Глобал премиер преглед

Име на компанијата: Global Prime Pty Ltd (Глобал премиер)
Основана: 2010
Седиште: Австралија
Регулатори: ASIC
Минимален депозит: $ 200
Забелешка: Отворете Глобална премија ECN сметка и стани на 22.85% директен попуст во живо комисии попуст!

Глобал премиер е…

Прочитај повеќе
Глобал премиер преглед

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било


Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Кислород FX TRADER ЕА Преглед

Кислород FX TRADER EA
Цена: $ 119 (1 REAL & 1 DEMO ACCOUNT, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: H4

Забелешка: Постојат 3 различни пакети на експерт советник за кислород FX TRADER во моментов:

- ОСНОВНИ: 1 REAL ...

Прочитај повеќе
Кислород FX TRADER EA

Forex Gump EA преглед

Forex Gump EA
Цена: € 199 (СТАНДАРД пакет со 1 REAL & 1 DEMO ACCOUNT, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M1

Забелешка: Постојат 2 различни па ...

Прочитај повеќе
Forex Gump EA

Преглед на XFX EA

XFX EA
Цена: $ 260 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Парови на валути: AUDUSD, EURUSD
Временска рамка: Било

Преглед на XFX EA - најдобар експерт за девизен курс за девизен курс со мазна профитабилност
XFX EA е моќен и целосно автоматизиран FX експерт советник т…

Прочитај повеќе
Преглед на XFX EA

Robotron forex ЕА Преглед

Forex ЕА Robotron
Цена: $ 299 (цена за основно пакување, 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ Ажурирања и ПОДДРШКА)
Парови на валути: EURAUD, EURCAD, EURCHF, EURGBP, EURUSD, USDCAD и USDCHF
Временска рамка: M5


Забелешка: Постојат 4 различни пакети на Forex Robotron E…

Прочитај повеќе
Forex ЕА Robotron

Преглед на FXGoodWay EA

FXGoodWay EA
Цена: $ 365 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: Било

Белешка: Нова верзија FxGoodWay X2 објавена во септември 2019
FXGoodWay EA Review - Најдобар девизен курс експерт советник со мазна профитабилност
FX…

Прочитај повеќе
FXGoodWay EA

FXHelix ЕА Преглед

FXHelix EA
Цена: $ 210 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: AUDUSD
Временска рамка: Било

Резултати во живо сметка за тргување:

FXHelix EA Review - Најдобар девизен курс експерт советник за автоматизирано тргување
FXHelix EA е моќен и полн…

Прочитај повеќе
FXHelix ЕА Преглед

Преглед на Макстурбо ЕА

Maxturbo EA
Цена:
Парови на валути: Секое (EURGBP се тестира и се препорачува за најдобри резултати од тргување)
Временска рамка: M15

Забелешка: Постојат 2 различни пакети на Maxturbo Expert Adv…

Прочитај повеќе
Преглед на Макстурбо ЕА

Преглед на FXShooter EA

FXShooter EA
Цена: $ 299 (ОСНОВЕН ПАКТ со 2 РЕАЛ или ДЕМО СМЕТКОВИ, БЕСПЛАТНИ Ажурирања и ПОДДРШКА)
Парови на валути: EURCHF, EURGBP, EURUSD, GBPCHF, GBPUSD, USDCAD и USDCHF
Временска рамка: M15

Забелешка: Постојат 2 различни пакети на FXShooter Ex…

Прочитај повеќе
Преглед на FXShooter EA

InControl forex ЕА Преглед

Forex ЕА inControl
Цена: $ 220 (Цена за EA без режим на ACCELERATOR, 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURGBP
Временска рамка: M30


Забелешка: Следниве надградени верзии на девизен курс во Контролниот стручен советник се достапни ...

Прочитај повеќе
InControl Forex ЕА - надградена верзија Reborn

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: $ 295 (Цена за FXStabilizer EA AUDUSD со 1 НЕОГРАНИЧЕН ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1


Забелешка: Постојат различни 4 ...

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

FXCharger ЕА Преглед

FXCharger ЕА
Цена: $ 385 (цена за BASIC пакет, 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНА ПОДДРШКА И АЖУРИРАЊА)
Валутни парови: EURUSD, AUDUSD и EURGBP
Временска рамка: H1


Забелешка: Постојат 2 различни пакети на FXCharger експерт советник во моментов:

- БА ...

Прочитај повеќе
FXCharger ЕА

Тргување менаџер Про ЕА Преглед

Тргување менаџер Про ЕА
Цена: $ 599 (Цена на попуст за СТАРТЕР пакет / 1 LIVE & 1 DEMO ACCOUNT, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Парови на парови: EURAUD, EURJPY, EURUSD, GBPJPY, GBPUSD, USDCAD и USDJPY
Временска рамка: H1


Забелешка: STRICTLY LIMI ...

Прочитај повеќе
Тргување менаџер Про ЕА

FXAdept ЕА Преглед

FXAdept EA
Цена: $ 269 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Парови на парови: USDJPY
Временска рамка: Било

Резултати во живо сметка за тргување:

Преглед FXAdept EA - Најдобар експерт советник за девизен курс за Metatrader 4
FXAdept EA е профитабилен Forex Expe…

Прочитај повеќе
FXAdept EA

Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

Etет Трговец Про ЕА
Цена: $ 347 (1 LIFETIME LICENSE, бесплатни ажурирања и 24 / 7 ПРИЈАТЕЛ ПРИЈАТЕЛ)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: Било

Jet Trader Pro EA Преглед - профитабилен и стабилен експертски советник за девизен курс
Jet Trader Pro EA е моќен и в…

Прочитај повеќе
Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15


Забелешка: ЗИМА ПРОДАБА - 30% попуст - РЕГУЛАРНА ПР…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

Преглед на FXSecret Бесмртни ЕА

FXSecret Бесмртно EA
Цена: $ 549 (1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: H1

Преглед на FXSecret Бесмртно EA - Збир на 3 профитабилни системи за тргување со девизен курс
FXSecret Immortal EA е избалансиран и добро функциониран…

Прочитај повеќе
Преглед на FXSecret Бесмртни ЕА

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15


GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Forex Diamond EA Преглед

Forex ЕА Дијамант
Цена: $ 207 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на валути: EURUSD, GBPUSD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M15


Белешка: ЗИМА ПРОДАБА - 30% попуст - РЕГУЛАРНА ЦЕНА: 297 УСД
Forex Diamond EA Прегледајте - Земете…

Прочитај повеќе
Forex ЕА Дијамант

Вести Акција Трговец ЕА Преглед

Вести Акција Трговец ЕА
Цена: $ 347 (ЕДНА ВРЕМЕ ПЛАТНОС, ЛИЦЕНТСКО ЛИЦЕНЦИЈА, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & ПОДДРШКА ПОДДРШКА)
Парови на валути: AUDJPY, AUDUSD, GBPUSD, NZDUSD, USDCAD и XAUUSD (злато)
Временска рамка: M5

Забелешка: Постојат 2 различни пакети на Вести…

Прочитај повеќе
Вести Акција Трговец ЕА Преглед

Преглед на FXrobotGO

FXrobotGO
Цена: 275 $ (1 LICENSE, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & 24 / 7 ДРУГО ПОДДРШКА
Парови на валути: AUDCAD, AUDCHF, AUDJPY, AUDUSD, CHFJPY, EURCHF, NZDCAD, NZDJPY, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: Било

Преглед FXrobotGO - профитабилен експерт за девизен курс…

Прочитај повеќе
Преглед на FXrobotGO

FxProud ЕА Преглед

FxProud EA
Цена: $ 299 (2 РЕАЛ или ДЕМО СМЕТКИ, ЛИЦЕНЦА НА 12 МЕСЕЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА НА 24 / 7 EMAIL)
Валутни парови: EURUSD, GBPUSD, USDCHF, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP, EURCHF, EURJPY, EURCAD, GBPCHF, GBPCAD, GBPJPY, CADJPY и CADCHF
...

Прочитај повеќе
FxProud EA BestForexEAs

Forex Cyborg Robot Review

Forex Cyborg Robot
Цена: € 499.99 (ЗЛАТ пакет со 1 РЕАЛНИ И НЕГОВОРЕН ДЕМО СМЕТКИ, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ И ПОДДРШКА)
Парови на валути: AUDCAD, AUDCHF, AUDUSD, CADCHF, CHFJPY, EURAUD, EURCAD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPAUD, GBPCAD, GBPCHF,…

Прочитај повеќе
Forex Cyborg Robot

Пребарување на трговската месечина ЕА преглед

Трговец Месечината ЕА
Цена: $ 269 (1 LIFETIME LICENSE, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & 24 / 7 ПРИДОБРИСКО ПОДДРШКА
Парови на валути: AUDCAD, AUDNZD, AUDUSD, EURCAD, EURCHF, EURUSD, GBPAUD, GBPCAD, GBPCHF, NZDCAD, NZDUSD и USDSGD
Временска рамка: Било

Забелешка: Постојат 3…

Прочитај повеќе
Пребарување на трговската месечина ЕА преглед

Најдобрите пила девизен курс роботот Преглед

Најдобрите пила девизен курс роботот
Цена: $ 299 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD
Временска рамка: M15


Забелешка: Постојат 2 различни пакети на Најдобра скаларен девизен курс роботот достапен во моментов:

- ЕДИНИЦА: 1 реално и бесплатен ...

Прочитај повеќе
Најдобрите пила девизен курс роботот

FxDiverse ЕА Преглед

FxDiverse ЕА
Цена: $ 275 (Неограничена верзија со 1 живо и 3 ДЕМО СМЕТКОВИ, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ И ПОДДРШКА)
Парови на валути: До 28 парови (AUDCAD, AUDJPY, AUDNZD, AUDUSD, CADJPY, EURAUD, EURCAD, EURGBP, EURJPY, EURNZD, EURUSD, GBPAUD, GBPCAD, GBP…

Прочитај повеќе
FxDiverse ЕА

На контрола ЕА Преглед

На контрола ЕА
Цена: $ 2,990 (цена за неограничени СМЕТКИ, бесплатни ажурирања и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, USDCHF, USDJPY и CADJPY се тестираат и се препорачуваат)
Временска рамка: M15


На контрола на ЕА Преглед - профитабилен девизен курс експерт ...

Прочитај повеќе
На контрола ЕА

Преглед на ForexBot28

ForexBot28
Цена: $ 255 (1 LIFETIME LICENSE, бесплатни ажурирања и 24 / 7 ПРИЈАТЕЛ ПРИЈАТЕЛ)
Парови на валути: парови 28 (AUDCAD, AUDCHF, AUDJPY, AUDNZD, AUDUSD, CADCHF, CADJPY, CHFJPY, EURAUD, EURCAD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURNZD, EURSGD, EURUSD, GBPAUD…

Прочитај повеќе
ForexBot28

Среќен MartiGrid EA Преглед

Среќен MartiGrid EA
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Парови на парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, GBPUSD, USDJPY и NZDUSD
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 разлики ...

Прочитај повеќе
Среќен MartiGrid EA

Преглед на трговците за сонце ЕА преглед

Трговец Сонце ЕА
Цена: $ 269 (1 LIFETIME LICENSE, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & 24 / 7 ПРИДОБРИСКО ПОДДРШКА
Валутни парови: EURUSD, USDJPY
Временска рамка: Било

Забелешка: Постојат достапни 3 различни пакети на експертскиот советник FXTraderKit во моментов:

- Трговија…

Прочитај повеќе
Преглед на трговците за сонце ЕА преглед

Инка трговец ЕА Преглед

Инка трговец ЕА
Цена: $ 297 (ГОДИШЕН план за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD, NZDUSD, EURJPY, GBPJPY, AUDJPY и NZDJPY
Временска рамка: M15

Резултати во живо сметка за тргување:

Инвентар за трговија ...

Прочитај повеќе
Инка трговец ЕА

Forex срцевата детектор ЕА Преглед

Forex ЕА срцевата детектор
Цена: $ 67 (намалена цена за 1 РЕАЛНО & 1 DEMO СМЕТКА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: GBPUSD, EURGBP
Временска рамка: M15


Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕНСКА ПОНУДА - 15% OFF - РЕДОВНА ЦЕНА: $ 79
Девизен курс на пулсот детектор Е ...

Прочитај повеќе
Forex ЕА срцевата детектор

EOS девизен курс ЕА Преглед

EOS девизен курс ЕА
Цена: $ 319.20 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: GBPUSD, USDCAD, USDCHF, EURGBP, EURCHF, GBPCAD, GBPAUD, EURAUD и AUDCAD
Временска рамка: M15


Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 20% OFF - U ...

Прочитај повеќе
EOS девизен курс ЕА

Среќен девизен курс ЕА Преглед

Среќен девизен курс ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: EURUSD, EURCHF, GBPUSD и AUDUSD
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети на Happ ...

Прочитај повеќе
Среќен девизен курс ЕА

Fx Хантер ЕА Преглед

Fx Хантер ЕА
Цена: $ 499 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: AUDCAD, AUDNZD, EURSGD, GBPAUD, GBPCAD, GBPUSD, NZDCAD и NZDUSD
Временска рамка: M15


Забелешка: Сега можете да купите претплата на Fx Hunter EA од 1 до 6 месеци!

1 ...

Прочитај повеќе
Fx Хантер ЕА

Среќен алгоритам ПРО ЕА Преглед

Среќен алгоритам ПРО ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: EURUSD, USDCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети на Среќен алгоритам ...

Прочитај повеќе
Среќен алгоритам ПРО ЕА

Среќен злато ЕА Преглед

Среќен злато ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: XAUUSD (злато)
Временска рамка: M30

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети на Среќен златен експерт Adviso ...

Прочитај повеќе
Среќен злато ЕА

Преглед на среќен начин ЕА

Среќен начин ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Парови на валути: USDCAD, AUDUSD, AUDCAD, CADCHF и AUDCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети o…

Прочитај повеќе
Преглед на среќен начин ЕА

Најдобра девизен курс ЕА | Експертски советници Девизна роботи - Политика за приватност

Политика за приватност

(Ефикасно како на 02 / 05 / 2018)

ОПШТИ

Добредојдовте на „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | FX ROBOTS ” веб-страница (BESTFOREXEAS), кој им овозможува на корисниците сигурна платформа за да го пронајдат совршено место и продавачи за да го направат вашиот настан незаборавно. Следнава Политика за приватност се применува кога ја гледате или користите веб-страницата или услугите преку https://www.bestforexeas.com

Ве молиме настојувајте внимателно да ги разгледате следниве термини. Со пристапување или користење на BESTFOREXEAS платформата или услугите, вие го означувате вашиот договор со оваа Политика за приватност. Ако не се согласувате со овие Услови, не можете да пристапите до нашата веб-страница или да ја користите BESTFOREXEAS платформата или услугите.

Испорака и рекламации

Ова е известување за приватност на BESTFOREXEAS. Во овој документ, „ние“, „наш“ или „ние“ се однесуваме на НАЈДОБРИТЕ.

Ние сме „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | FX ROBOTS ”, работејќи како BESTFOREXEAS.COM.

Нашата регистрирана канцеларија е на 9001 Wilshire Blvd, Лос Анџелес, Калифорнија 90210, Соединетите Американски Држави.

ВОВЕД

 • Ова е известување за да ве информираме за политиката BESTFOREXEAS за сите информации што ги снимаме за вас. Ги поставува условите под кои можеме да обработиме какви било информации што ги собираме од вас, или кои ни ги давате. Таа ги опфаќа информациите кои може да ве идентификуваат ("лични информации") и информации кои не можат. Во контекст на законот и ова известување, "процес" значи собирање, чување, пренос, употреба или на друг начин да дејствуваат на информации.
 • BESTFOREXEAS жалам дека ако има една или повеќе точки подолу со кои не сте задоволни, единствената регреска е веднаш да ја напуштите нашата веб-страница.
 • BESTFOREXEAS сериозно ја сфаќаат заштитата на вашата приватност и доверливоста. BESTFOREXEAS разбере дека сите посетители на нашата веб-страница имаат право да знаат дека нивните лични податоци нема да бидат користени за никакви цели кои не се наменети за нив, и не случајно ќе паднат во рацете на трети лица.
 • BESTFOREXEAS се обврзува да ја зачува доверливоста на сите информации што ни ги доставувате, и се надеваме дека ќе возвратите.
 • Нашата политика е усогласена со законите на САД и Велика Британија, соодветно спроведени, вклучувајќи го она што се бара со регулативата на ЕУ за заштита на општите податоци (GDPR).
 • Законот бара од нас да ви кажам за вашите права и за нашите обврски кон вас во однос на обработка и контрола на вашите лични податоци. Bestforexeas го направите ова сега, со барање да ги прочитате информациите доставени на http://www.knowyourprivacyrights.org
 • Освен како што е наведено подолу, ние не ги споделуваме, ниту продаваме, ниту ги откриваме на трети лица, сите информации собрани преку нашата веб-страница.

БАЗИ НА КОИ ПРОЦЕСИМЕ ИНФОРМАЦИИ ЗА ВАС

Законот бара од нас да утврдиме под која од шест дефинирани основи обработуваме различни категории на вашите лични податоци и да ве известиме за основата за секоја категорија.

Ако основа врз која ги обработуваме вашите лични информации повеќе не е релевантна тогаш ние веднаш ќе престанеме да ги обработуваме вашите податоци.

Доколку основата се промени тогаш ако е потребно со закон, BESTFOREXEAS ќе ве извести за промената и за секоја нова основа според која сме утврдиле дека можеме да продолжиме да ги обработуваме вашите информации.

ИНФОРМАЦИИ ПРОЦЕСИМЕ Бидејќи имаме ДОГОВОРНА ОБВРСКА СО ВАС

Кога креирате сметка на веб-страницата BESTFOREXEAS, купувајте производ или услуга од нас, или на друг начин се согласувате со нашите услови, се формира договор помеѓу вас и нас.

Со цел да ги исполниме нашите обврски според тој договор, ние мора да ги обработуваме информациите што ни ги давате. Некои од овие информации може да бидат лични податоци.

Можеме да го користиме за да:

 • Потврдете го вашиот идентитет за безбедносни цели
 • Продадете производи за вас
 • Ви обезбедиме со нашите услуги
 • Ви обезбедиме сугестии и совети за производи, услуги и како да добивате најмногу од користењето на нашата веб-страница

BESTFOREXEAS ги обработува овие информации врз основа на договор помеѓу нас или дека сте побаравме да ги користиме информациите пред да влеземе во правен договор.

Дополнително, можеме да ги агрегираме овие информации на општ начин и да ги користиме за да обезбедиме информации за класата, на пример да ги следиме нашите перформанси во однос на одредена услуга што ја нудиме. Ако го користиме за оваа намена, вие како поединец нема да бидете лично препознатливи.

BESTFOREXEAS ќе продолжи да ги обработува овие информации додека договорот помеѓу нас не заврши или не е прекинат од страна на која било страна според условите на договорот.

ИНФОРМАЦИИ ПРОЦЕСИРАМЕ СО ВАШЕТО СОВЕТ

Преку одредени активности, кога инаку нема договорни односи меѓу нас, како на пример кога пребарувате на нашата веб-страница или не прашувате да ви обезбедиме повеќе информации за нашиот бизнис, вклучувајќи ги и можностите за тргување и нашите производи и услуги, вие давате согласност за нас за обработка на информации кои можат да бидат лични информации.

Секогаш кога е можно, имаме за цел да ја добиеме вашата експлицитна согласност да ги обработуваме овие информации, на пример, со барање да се согласиме со нашата употреба на колачиња.

Понекогаш може да им ја дадеш твојата согласност имплицитно, како на пример кога ќе ни испратите порака по е-пошта на која би разумно би очекувале од нас да одговориме.

Освен каде што сте се согласиле на нашата употреба на вашите информации за одредена цел, ние не ги користиме вашите информации на кој било начин што ќе ве идентификуваат лично. Можеме да го агрегираме на општ начин и да го користиме за да обезбедиме информации за класа, на пример, за следење на изведбата на одредена страница на нашата веб-страница.

Ако ни дадовте експлицитна дозвола да го сториме тоа, од време на време можеме да го пренесеме вашето име и информации за контакт на избраните соработници за кои сметаме дека може да обезбедат услуги или производи кои ќе ви бидат корисни.

BESTFOREXEAS продолжи да ги обработува вашите информации по оваа основа додека не ја повлечете вашата согласност или може разумно да се претпостави дека вашата согласност повеќе не постои.

Вие можете да ја повлечете својата согласност во секое време со упатување на нас преку е-пошта [Email заштитени]. Меѓутоа, ако го сторите тоа, можеби нема да можете да ја користите нашата веб-страница или нашите услуги понатаму.

ИНФОРМАЦИИ ПРОЦЕСИМЕ ЗА ЦЕЛИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЗАЕДНИЧКИ ИНТЕРЕСИ

BESTFOREXEAS може да обработи информации врз основа на легитимен интерес, било за вас или за нас, за тоа.

Каде ги обработуваме вашите информации по оваа основа, ние правиме откако внимателно разгледавме:

 • дали истата цел може да се постигне со други средства
 • дали обработката (или не обработката) може да предизвика штета
 • дали ќе очекувате од нас да ги процесираме вашите податоци и дали во кругот ќе сметате дека е разумно да го стори тоа

На пример, ние можеме да ги обработуваме вашите податоци по оваа основа за целите на:

 • евиденција за соодветна и неопходна администрација на нашиот бизнис
 • одговарање на несакана комуникација од вас на која веруваме дека би очекувале одговор
 • заштита и потврдување на законските права на која било страна
 • осигурување или одбивање на професионални совети кои се потребни за управување со деловниот ризик
 • заштита на вашите интереси, каде што ние веруваме дека имаме должност да го стори тоа

ИНФОРМАЦИИ ПРОЦЕСИМЕ, КАКО ИМАМЕ ПРАВНА ОБВРСКА

BESTFOREXEAS се предмет на законот како и сите други. Понекогаш, ние мора да ги обработуваме вашите информации со цел да се усогласиме со законски обврски.

На пример, можеби ќе биде потребно да им дадеме информации на правните органи, ако тоа го бараат или ако имаат соодветно овластување, како што е наредба за претрес или судски налог.

Ова може да ги содржи вашите лични податоци.

Специфична употреба на информациите што ни ги доставувате

ИНФОРМАЦИИ ОБЕЗБЕДУВААТ НА РАЗМИСЛУВАЊЕТО ДЕКА СЕ ИЗДАВА СО ТРЕТА СТРАНА

Нашата веб-страница ви овозможува да објавувате информации со цел да ги прочитате, копирате, даунлоадирате или да ги користите други луѓе.

Примери вклучуваат:

 • Објавување на порака
 • Селектирај слика
 • Со кликнување на иконата до пораката на друг посетител за да го пренесете вашиот договор, несогласување или благодарност

При објавување на лични податоци, зависи од вас да се задоволите нивото на приватност на секој човек кој би можел да го користи.

НЕ СПЕЦИФИКАННО УПОТРЕБУВАМЕ ОВАА ИНФОРМАЦИЈА ОСВЕН НА ДОЗВОЛЕТЕ ДА СЕ ИЗДАВААТ ИЛИ ИЗЈАВИ.

Ние го чуваме, и ние го задржуваме правото да го користиме во иднина на каков било начин ќе одлучиме.

Откако вашите информации ќе влезат во јавниот домен, ние немаме контрола врз тоа што може да направи некоја поединечна трета страна со тоа. Ние воопшто не прифаќаме одговорност за нивните постапки.

Доколку вашето барање е разумно и нема правна основа за тоа да го задржиме, тогаш по наше дискреционо право можеме да се согласиме со вашето барање да ги избришете личните податоци што сте ги испратиле. Можете да поднесете барање преку контактирање со нас преку е-пошта.

ЖАЛБИ ЗА СОДРЖИНА НА НАШИОТ ВЕБ-САЙТ

Се обидуваме да умереме содржини генерирани од корисниците, но не сме секогаш во можност да го сториме тоа веднаш штом таа содржина е објавена.

Ако се жалите за некоја од содржините на нашата веб-страница, ќе ја испитаме вашата жалба.

Ако сметаме дека е оправдано или ако веруваме дека законот бара од нас да го сториме тоа, ние ќе ја отстраниме содржината додека истражиме.

Слободниот говор е фундаментално право, затоа мораме да донесеме пресуда за чие право ќе биде попречено: твоето или оној на оној кој ја објавил содржината што те навредува.

Ако мислиме дека вашата жалба е досадна или без никаква основа, нема да кореспондираме со вас за тоа.

ИНФОРМАЦИИ ЗА ВАШИОТ МЕТОД НА ПЛАЌАЊЕ

Информациите за исплата никогаш не се преземени од нас или ни се пренесени преку нашата веб-страница или на друг начин. Нашите вработени и изведувачи никогаш немаат пристап до него.

На местото на плаќање, вие сте префрлени на безбедна страница на веб-страницата на World Pay / Sage Pay / PayPal / Moneybookers / Stripe или некој друг реномиран давател на услуги за плаќање. Оваа страница може да биде брендирана да изгледа како страница на нашата веб-страница, но не е контролирана од нас.

ИСПРАЌАЊЕ НА ПОРАКА НА НАШИОТ ТИМ НА ПОДДРШКА

Кога ќе контактирате со нас, без разлика дали преку телефон, преку нашата веб-страница или преку електронска пошта, ги собираме податоците што сте ги дале, за да одговориме со потребните информации.

Ние го запишуваме вашето барање и нашиот одговор со цел да ја зголемиме ефикасноста на нашиот бизнис.

Ние ги чуваме лични информации поврзани со вашата порака, како што се вашето име и адреса за е-пошта, за да можеме да ги следиме нашите комуникации со вас за да обезбедиме висококвалитетна услуга.

ЖАВУВАЊЕ

Кога ќе примите жалба, ги снимаме сите информации што ни ги дадовте.

Ние ги користиме овие информации за да ја решиме вашата жалба.

Ако вашата жалба разумно бара од нас да контактираме со некое друго лице, можеме да одлучиме да му дадеме на другото лице некои информации што се наоѓаат во вашата жалба. Ние го правиме ова како ретко што е можно, но тоа е прашање за нашата сопствена дискреција за тоа дали ние се даваат информации, а ако се направи, она што информации.

Ние исто така можеме да составиме статистички податоци кои покажуваат информации добиени од овој извор за да го процениме нивото на услуги што ги нудиме, но не на начин кој би можел да ве идентификува вас или кое било друго лице.

ПАРТНЕРСКИ И ИНФОРМАЦИИ ЗА БИЗНИС ПАРТНЕР

Ова е информација што ни ја дава Вие во својство на подружница на нас или како деловен партнер.

Тоа ни овозможува да ги препознаеме посетителите кои сте ги упатиле кон нас и да ви заложуваме комисија поради ваквите упати. Исто така, вклучува информации кои ни овозможуваат да ви ја пренесеме комисијата.

Информацијата не се користи за некоја друга цел.

Ние се обврзуваме да ја зачуваме доверливоста на информациите и на условите на нашата врска.

BESTFOREXEAS очекуваат било кој партнер или партнер да се согласи да возврати на оваа политика.

КОРИСТЕЊЕ НА ИНФОРМАЦИИ КОИ ГИ ИЗБИРАМЕ СИСТЕМИ КОГА ВЕЖИТЕ НАШИОТ ВЕБ-САЙТ

Колачињата

Колачињата се мали текстуални датотеки што се поставени на тврдиот диск на вашиот компјутер од вашиот веб-прелистувач кога посетувате која било веб-страница. Тие дозволуваат информациите собрани на една веб-страница да се чуваат сè додека не се потребни за употреба на друга, дозволувајќи им на веб-страницата да ви обезбеди персонализирано искуство и на сопственикот на веб-страницата статистика за тоа како ја користите веб-страницата за да може да се подобри.

Некои колачиња може да траат одредено време, како на пример еден ден или додека не го затворите вашиот прелистувач. Другите траат на неодредено време.

Вашиот веб прелистувач треба да ви овозможи да ги избришете сите што ќе ги изберете. Исто така, треба да ви овозможи да ја спречите или ограничите нивната употреба.

Нашата веб-страница користи колачиња. Тие се поставени од софтвер кој работи на нашите сервери, а со софтвер управувани од трети лица чии услуги ги користиме.

Кога првпат ќе ја посетите нашата веб-страница, ве прашуваме дали сакате да користиме колачиња. Ако одлучите да не ги прифатите, ние нема да ги користиме за вашата посета, освен за да забележите дека не сте се согласиле со нивната употреба за која било друга цел.

Ако одберете да не користите колачиња или да спречите нивна употреба преку поставките на прелистувачот, нема да можете да ги користите сите функционалности на нашата веб-страница.

Ние користиме колачиња на следниве начини:

 • За да следите како ја користите нашата веб-страница BESTFOREXEAS
 • За да снимите дали сте виделе одредени пораки што ги прикажуваме на нашата веб страница
 • За да бидете пријавени на нашиот сајт
 • За да ги снимите вашите одговори на анкети и прашалници на нашиот сајт додека ги пополнувате
 • За да ја снимите низата за разговор за време на разговор во живо со нашиот тим за поддршка

ЛИЧНИ ИДЕНТИФИКАТОРИ ОД ВАШАТА БРОШУВАЧКА АКТИВНОСТ

Барањата од вашиот веб прелистувач до нашите сервери за веб страници и други содржини на нашата веб-страница се снимаат.

Ние ги снимаме информациите како што се вашата географска локација, вашиот интернет-провајдер и вашата IP адреса. Исто така, снимаме информации за софтверот што го користите за да ја разгледате нашата веб-страница, како што се типот на компјутер или уред и резолуцијата на екранот.

Ние ги користиме овие информации во вкупен износ за да ја процениме популарноста на веб-страниците на нашата веб-страница и како работиме за обезбедување содржина за вас.

Ако во комбинација со други информации што ги познаваме за вас од претходните посети, податоците веројатно може да се користат за лично да се идентификуваат, дури и ако не сте пријавени на нашата веб-страница.

НАШАТА КОРИСТЕЊЕ НА РЕМАНТИНГ

Повторното маркетингот подразбира поставување на колаче на вашиот компјутер кога го пребарувате нашиот веб-сајт за да може да ви служи за реклама за нашите производи или услуги кога ќе ја посетите некоја друга веб-страница.

Ние можеме да користиме трета страна за да ни обезбедиме ре-маркетинг услуги од време на време. Ако е така, тогаш ако сте се согласиле со нашата употреба на колачиња, може да видите реклами за нашите производи и услуги на други веб-страници.

ОБЈАСНУВАЊЕ И СНИМАЊЕ НА ВАШАТА ИНФОРМАЦИЈА

Информации што ги добиваме од трети лица

Иако ние не ги откриваме вашите лични податоци на трети лица (освен како што е наведено во ова известување), понекогаш добиваме податоци кои индиректно се состојат од вашите лични податоци од трети лица чии услуги ги користиме.

Ниту една ваква информација не може лично да се идентификува.

РЕКЛАМИРАЊЕ НА ТРЕТА СТРАНА НА НАШИОТ ВЕБ-САЙТ

Трети лица можат да рекламираат на нашата веб страница. Притоа, тие партии, нивните агенти или други компании кои работат за нив може да користат технологија која автоматски собира информации за вас кога нивната реклама е прикажана на нашата веб-страница.

Тие исто така можат да користат друга технологија, како што се колачиња или JavaScript, за да ја персонализираат содржината и да ги мерат перформансите на своите реклами.

BESTFOREXEAS немаат контрола врз овие технологии или податоците што ги добиваат овие партии. Соодветно на тоа, ова известување за приватност не ги опфаќа информативните практики на овие трети страни.

ПОДАТОЦИ МОЖЕ ДА СЕ ОБРАБОТУВААТ НАДВОР ОД ЕВРОПСКАТА УНИЈА

Нашите веб-страници се хостирани во Соединетите Американски Држави.

Ние, исто така, можеме да ги користиме и надворешните услуги во земји надвор од Европската унија од време на време во други аспекти на нашиот бизнис.

Според тоа, податоците добиени во САД, Велика Британија или било која друга земја можат да бидат обработени надвор од Европската унија.

На пример, дел од софтверот што нашиот веб-сајт го користи може да е развиен во Соединетите Американски Држави или во Австралија.

ПРИСТАП ДО ВАШИТЕ СОПСТВЕНИ ИНФОРМАЦИИ

Пристап до вашите лични податоци:

 • Во секое време можете да ги прегледате или да обновите информации за лична идентификација што ги имаме за вас, со пријавувањето на вашата сметка на нашата веб страница.
 • За да добиете копија од која било информација што не е дадена на нашата веб страница, може да ни испратите барање преку е-пошта.
 • Откако ќе го добиете барањето, ќе ви кажеме кога очекуваме да ви ги обезбедиме информациите и дали ние бараме такса за нејзино обезбедување.

ОТСТРАНУВАЊЕ НА ВАШАТА ИНФОРМАЦИЈА

Ако сакате да ги отстраниме личните информации од нашата веб-страница, може да не контактирате преку е-пошта.

Ова може да ја ограничи услугата што може да ви ја понудиме.

ВЕРИФИКАЦИЈА НА ВАШАТА ИНФОРМАЦИЈА

Кога ќе добиеме било какво барање за пристап, уредување или бришење лични информации за идентификација, прво треба да преземеме разумни чекори за да го потврдиме вашиот идентитет пред да ви дозволиме да пристапите или на друг начин да преземете некое дејствие. Ова е важно да се заштитат вашите информации.

Други прашања

КОРИСТЕЊЕ НА СТРАНИЦАТА ОД ДЕЦАТА

 • BESTFOREXEAS не продаваат производи или не нудат услуги за купување од страна на децата, ниту пак ги продаваме на деца.
 • Ако сте под 18, можете да ја користите нашата веб-страница само со согласност од родител или старател.

ENCRYPTION НА ПОДАТОЦИ ИЗДАНИ МЕЃУ САД

Веб-страницата BESTFOREXEAS користи сертификати за Secure Sockets Layer (SSL) за да го потврди нашиот идентитет на вашиот интернет пребарувач и да ги криптирате податоците што ни ги давате.

Секогаш кога информациите се пренесуваат меѓу нас, можете да проверите дали тоа е направено со користење на SSL, барајќи симбол за затворен катанец или друга марка за доверба во лентата со URL на прелистувачот или лентата со алатки.

КАКО МОЖЕТЕ ДА СЕ ЖИВЕТЕ

 • Ако не сте задоволни со оваа политика за приватност или ако имате било какви поплаки може да не контактирате преку е-пошта.
 • Ако не се реши спорот тогаш се надеваме дека ќе се согласите да се обидете да го решитете со ангажирање во добра верба со нас во процес на медијација или арбитража.
 • Ако на кој било начин сте незадоволни од тоа како ги обработуваме вашите лични информации, имате право да поднесете жалба до Кабинетот на Комесарот за информации.

ПЕРИОД ЗА ЗАДОЛЖУВАЊЕ ЗА ЛИЧНИ ПОДАТОЦИ

Освен ако не е поинаку наведено во ова известување за приватност, ние ги чуваме вашите лични податоци само онолку колку што е потребно од нас:

 • За да ви ги обезбедиме услугите што ги побаравте;
 • Да се ​​усогласат со друг закон, вклучително и за периодот што го бараат нашите даночни власти;
 • Да се ​​поддржи барање или одбрана во судот.

УСОГЛАСЕНОСТ СО ПРАВОТО

Нашата политика за приватност е составена така што е во согласност со законот на секоја земја или законска јурисдикција во која имаме за цел да правиме бизнис. Ако мислите дека не го задоволува законот на вашата јурисдикција, би сакале да слушнеме од вас.

Сепак, на крајот тоа е ваш избор за тоа дали сакате да ја користите нашата веб-страница BESTFOREXEAS.

ПРЕГЛЕД / МОДИФИКАЦИЈА НА ОВАА ПОЛИТИКА ЗА ПРИВАТНОСТ

BESTFOREXEAS може да го ажурира известувањето за приватност од време на време, доколку е потребно. Условите што важат за вас се оние кои се објавени овде на нашата веб-страница на денот кога ја користите нашата веб-страница. Ние само ве советуваме да отпечатите копија за вашата евиденција.

Ако имате било какви прашања во врска со нашата политика за приватност, ве молиме контактирајте не.