Среќен злато ЕА Преглед

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Среќен златен експерт советник и девизен тргување роботот - Најдобра девизен курс ЕА е 2020

Среќен злато ЕА

цена: 209.30 € (намалена цена за 2 лиценци, бесплатни ажурирања и поддршка)T)
Валута парови: XAUUSD (злато)
Временска рамка: M30

ОФИЦИЈАЛЕН ВЕБСАЈТЕТ FOREX EAA >> КУПУВАЈТЕ ЈА ОВОЈ FOREX EA СЕГА! >>

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети на Среќен златен експерт советник достапни токму сега:

- Пакет лиценци 2: EB's Happy Forex Full Pack (10x EA) само за 299 € (Редовна цена)
- Пакет лиценци 5: EB's Happy Forex Full Pack (10x EA) само за 499 € (Редовна цена)

ВАНО: Со вашата набавка ќе го добиете целосното пакување од 10 Happy EA's Happy Forex!

Овие 10 стручни советници се ЕА Среќна фреквенција + ЕА Среќни вести + ЕА Среќно злато MT4 / MT5 + ЕА Среќен девизен курс + ЕА Среќен Марти Грид + ЕА Среќен пат + ЕА Среќни пазарни часови + ЕА Среќен алгоритам ПРО + ЕА Среќен брз пари + ЕА Среќен тренд

Плус бонус Среќен INDIcators PRO бесплатно!

Среќен злато ЕА Преглед - Профитабилен експерт советник за девизен курс за XAUUSD тргување

Среќен злато ЕА е иновативна FX експерт советник креирано од среќен девизен курс тим на професионални трговци.

Прво на сите, Среќен злато девизен курс роботот користи тренд стратегија со модифициран ZigZag индикатор, кој работи на XAUUSD шема со 30 минута временска рамка. Изменети ZigZag индикатор песни и ги поврзува екстремните точки на табелата. Растојанието помеѓу овие точки е еднакво или поголемо од процентот наведен за ценовната скала. Развивачите користеа 99.90% оптимизација во Metatrader 4 (MT4) за најдобра стабилност и профит.

на Forex ЕА користи хард-стоп загуба (-24 pips) и динамички ги земаат профитните нивоа врз основа на чувствата на пазарот. Препорачуваме максимум шири 40 pips, многу ниско пропаѓање (Market maker) и API Connections (Не состојба). Може да го поставите лесно за неколку минути.

Среќен злато најголема предност: Прилагодете на пазарот постојано затоа тоа е така Девизен курс роботот се уште е профитабилен, бидејќи 2010. Може да се добие целосна поддршка и тим е секогаш подготвен да ви помогнеме!

Користење на ова Девизен курс експерт советник не е засегната од емоции, негативни околности, па дури и потреба да се задоволат секојдневните физички барања. Тоа само продолжува да работи, програмиран со 100% пазарна евалуација и имплементација.

Среќен злато ЕА беше развиена од страна на стручниот тим на трговци кои сакаат да се видиме и да успее!

не се запознаени со девизен курс тргување?

Forex тргување е краток за Девизното тргување и се однесува на билансот на успех, кој е направен од страна на тргување различни странски валути едни против други. Студијата на различни меѓународни пазари, како гео-политички настани да влијаат на тие пазари, како и анализа на нивото на стабилноста на одредена економија се фактори кои им помагаат на трговецот при процената кои странска валута за да се зајакне против друг.

Професионални и искусни трговци кои имаат шесто сетило за тргување завршуваат прават илјадници долари само со купување и продавање на странски валути во право време. Тие ја користат нивната град за купување на валута која е за да се зајакне, а потоа го продадат кога е достигне својот потенцијал.

Звучи лесно? Технички е тоа, но мерењето на различните фактори и дејствувањето во вистинскиот момент не доаѓа природно за секого. Но, зошто отпад како лесна и профитабилна можност кога има технологија за да ви помогнеме! Да, компјутерот whizzes навистина го направи тоа овој пат.

Направете употреба на Среќен злато ЕА и претворете го вашиот инвестирање во злато!

Среќен злато EA Преглед - многу профитабилен девизен курс експерт советник за Metatrader 4 (MT4) и девизна роботот за XAUUSD валута пар го креира Среќна девизен курс група

Не слушав Forex тргување Роботи порано?

Лесни пари без било каков напор е она што Среќен злато ЕА е за сите. По параметрите, скалите и границите на трансакциите ви ги обезбеди, Robot ги презема и ги обработува сите трансакции за вас. Ова ви овозможува да ја преземете контролата додека вашите енергии ги насочувате кон други важни прашања.

Експертскиот советник останува и оперативен 24 / 5 во потрага по профитабилни можности за размена во текот на ноќните сесии. Значи, освен ако не го исклучите, нема да пропуштите ни една профитабилна трговска опција.

За разлика од нас луѓето, ЕА е лишен од емоционална нестабилност и ќе работи само во една сосема калкулативни средина. советник експерт нема да поттикне-of-the-момент одлука; всушност, тоа се случува да ги собере на факти и бројки и да не страв, страв и стрес се добие на начин.

Среќен злато ЕА - За тргување Логика, подесување и други услови

Среќен злато ЕА занаети во одредени часови, анализи и ја одредува насоката на цената за следните неколку часови или денови. Исто така, овој експерт советник ти овозможува да трговија со одредени ризици и пожелно профитабилност. системот за тргување добива голем профит и се отвора занаети секој ден.

на девизна робот користи стратегија за скалпот / замав со модифициран ZigZag индикатор, со кој најдобро функционира XAUUSD во табелата M30 / H1 / H4. Модифицираните траги на ZigZag индикатор и ги поврзуваат екстремните точки на табелата, растојанието помеѓу овие точки е еднакво или поголемо од процентот наведен за ценовната скала. Креаторите користеа 99.90% оптимизација во Metatrader за најдобра стабилност и профит. Макс отворени занаети е еден. Користи загуба на хард-стоп (-24 pips) и динамички ги земаат профитните нивоа врз основа на чувството на пазарот. Препорачуваме максимална ширина на 20 pips, многу ниско пропаѓање (ECN / Market maker).

Барањето за минимално биланс на терминалот треба да биде $ 1000. Тоа значи дека ако не сте во можност да инвестирате $ 1000, можете да ја отворите сметката на цент со инвестиција од само $ 10 или повеќе.

Најважни ажурирања

Ново ажурирање EA среќно злато v1.1

Ново ажурирање Среќно злато v1.1 додаде нови подесувања: подесувања на Отворањето: TP, SL и Trailing Stop и додаде друг Trailing Stop2 во случај да не реагира првиот TS. FixLot: Големина на првата отворена лота. Кога ќе го поставите ризикот на 0, EA ќе користи FixLot.

Ново ажурирање EA среќно злато v1.2

 • модифицирајте го изворниот код во нов MQL4 одреден со строг режим на компилација (# строго строг)
 • нов систем за производство на сериски број без користење на DLL. ЕА работи побрзо во тестот напред / назад.
 • додадени нови поставувања: BreakEven, ден на тргување / часа, испратете е-пошта, поставување на скалпот

Ново ажурирање EA среќно злато v1.3

 • поправете BreakEven автоматски 4 / 5 цифри
 • поправете го модифицирање на грешка продавате или купувате трговија

Ново ажурирање EA среќно злато v1.4

 • додаде нова поставка: Бенпоинт и A. Ден на тргување / Б. Трговски часови

Ново ажурирање EA среќно злато v1.5

 • додаде нова поставка: Растојание - растојание од индикаторот каде е сместена трговската размена.

Најнови

Ново ажурирање EA среќно злато v1.6

 • модификација SL / TP по отворањето во очекување запре продажба / купување ред

Ново ажурирање EA среќно злато v1.7

 • Поправете модификација SL / TP по отворањето на очекување запре да го продаде / купи нарачка за 35ms

Ново ажурирање EA среќно злато v1.7.1

 • модифицирано поставување Swing + бонус верзија MT5

Ново ажурирање EA среќно злато MT4 v1.8 и ЕА среќен злато MT5 v2.0

 • модифицирајте го изворниот код за изградбата на 4 и MT1170, изгради 5
 • AutoGMT - Автоматско поставување на GMT според вашиот брокер

Среќен злато ЕА - Единствената алатка за тргување што ви е потребна за тргување со XAUUSD

Кога ќе купите овој forex робот ќе се приклучи на групата. Ќе се приклучуваат мал избери група на трговци кои имаат сепак одлучи дека тие се подготвени за промени и е подготвен да се постигне голем успех во девизен курс.

Постојат многу мрачна шансите за неуспехот со Среќен злато ЕА поради тоа што креаторите на овој софтвер гаранција повеќе од 89% стапка на успех и, исто така, ќе обезбеди заверен резултати.

Политика за наплата: Сите трошоци се враќаат во текот на првите 30 дена од денот на купувањето. По 30 дена од денот на купувањето, нема да се направат поврат. Ќе контактирате со Click2Sell во врска со било какви барања за враќање на средствата во 30 дена од денот на купувањето.

Имам повеќе доверба во овој експерт советник отколку да инвестира во пазарот на акции, недвижен имот, па дури и од советите на некои од најголемите инвеститори во светот.

Среќен злато ЕА моментално е достапен со неверојатна цена, односно само € 209.30. Затоа, не чекајте да ја преземете вашата копија!

Посетете ја официјалната веб-страница на Среќен златен ЕА


Резултати во живо сметка за тргување:

Среќен златен ЕА - Резултати од тргување со живо сметка Користејќи го овој FX експерт советник и Forex робот за тргување со пар XAUUSD валута - додадени реални статистики 2019


DEMO РЕЗУЛТАТИ СМЕТКА Тест:

Среќен злато EA - Резултати од тестот за демо сметка користејќи го овој FX експерт советник и девизен курс за тргување со девизен курс со XAUUSD валута пар - Статистики додадени 2017

Посетете ја официјалната веб-страница на Среќен златен ЕА

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

3 коментари
Најстарите
Најновиот Најмногу гласаа
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари
Михаел Зомер
пред 2 години

СРЕЌНА ЗЛАТ ЕА - ПРОФИТИЛЕН девизен советник за XAUUSD TRADING BOASTS ПОСЕБНА ПОНУДА 2017 - 30% OFF Почитуван колега Forex, ВЕСТИ! Среќен злато ЕА е достапен по намалена цена сега! Добијте повеќе информации и бонуси тука: https://www.bestforexeas.com/happy-gold-ea-review/ Среќен злато EA е иновативен девизен стручен советник создаден од тимот на професионални трговци со среќни девизни линии. Прво на сите Среќен злато девизен курс роботот користи тренд стратегија со модифицирани ZigZag индикатор, кој работи на XAUUSD табелата со 30 минута временска рамка. Изменети ZigZag индикатор песни и ги поврзува екстремните точки на табелата. Растојанието помеѓу овие точки е еднакво... Прочитај повеќе »

Дара
Дара
пред 5 месеци

Дали е целосно автоматизиран или само открива сигнали за купување или продажба, тогаш рачно влегуваме на пазарот?