Goldrush ЕА

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Превземи слободен Goldrush ЕА

Goldrush ЕА

Goldrush ЕА се базира на пробив на нестабилноста. На forex Експерт советник занаети со ставање во очекување на наредби на најновите нивоа на поддршка / отпор на дневна временска рамка.

За најдобри резултати, јас високо препорачувам Forex брокери на временската зона на EET. Тие даваат пет комплетни дневни свеќи во една недела на тргување.

GoldRush EA - Карактеристики

 • Добри резултати за тестирање на податоци од 2005
 • Не јаже кое крепи утлегар или јаже кое крепи утлегар елементи
 • Не мрежа, без заклучување, не scalping
 • Филтер на нестабилност; просечното враќање филтер
 • Занаетчиски секогаш се заштитени со текот на времето-стоп / стоп-загуба / стоп за затворање на бар
 • Нема потреба да се оптимизира

Временска рамка - M30. Валута: ЗЛАТ (XAUUSD). ЕА може да биде backtested со барови или секој крлеж.

GoldRush EA - Параметри

 1. Многу - Големина тргување многу.
 2. UseMM_Balance - Вредност во депозит валута. Ако оваа вредност е поставена (т.е. различен од 0), тогаш многу тргување се пресметува на секој дел UseMM_Balance на депозит. Ако е наместено на 0, тогаш големината на тргување многу е фиксна и = Многу. На пример, ако Многу= 0.1 и UseMM_Balance = 300, кога депозит е 300, ЕА ќе се отвори цел на 0.1 многу, и кога депозит е 600 - 0.2 многу, кога депозит е 900 - 0.3 многу, итн е потребно Овој параметар за реинвестирање .
 3. EET_offset - EET поставување на офсет. За брокерите на EET (GMT + 2winter / GMT + 3summer) зона што прикажува пет целосни дневни свеќи за една недела од тргување (понеделник… ..Приплани) ја постави оваа вредност на 0. За други брокери мора да поставите EET неутрализирање (-23… .23) На пример, за брокер на часот (GMT + 1winter / GMT + 2summer) временска зона EET_offset = -1.
 4. TakeProfit% ofPrice - Профит цел во процент на влез цена.
 5. StopLoss% ofPrice - Макс стоп-загуба во процент на влез цена.
 6. MagicNumber - уникатен ID за наредби на ЕА.

Превземи слободен Goldrush ЕА - Ова forex експерт советник врз основа на Нестабилноста Збег занаети со ставање во очекување на наредби за поддршка или отпор нивоа.

Превземи слободен Goldrush ЕА

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари