Слободен жолт ЕА

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

Etет Трговец Про ЕА
Цена: 347 УСД (1 БЕСПЛАТНО ВРСЕ 12 месеци
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: Било

Забелешка: Постојат 2 различни пакети Jet Trader Pro експерт советник во моментов:

- Авион Т…

Прочитај повеќе
Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Превземи слободен Жолта ЕА

Слободен жолт ЕА

Бесплатната верзија на жолта мултикурентен Експерт советник работи врз основа на краткорочни промени во трендот, создавајќи цена "коридор" поставени во параметрите. Тргувањето се врши на надворешните граници на овој коридор со отворање на позиции во различни насоки со различни големини. Ова постигнува многу голема веројатност за затворање позиции во профит.

Жолта слободен е наменет за тргување со било кој пар на валута во H1 временската рамка.

Не мартингал, не арбитража.

Слободни жолти EA - параметри

 • EAMagic10 - магичен број на ЕА. Се користат и „внатрешни“ магични броеви: 5485574, 5485575, 5485576, 5485577, 5485578, 5485579, 5485580, 5485581, 5485582.
 • StrategyBlock2 - може да се постави на точно или неточно. Ако е точно, ЕА го користи блокот на стратегии на 2.
 • DD - максимално дозволено исцрпување.
 • CommentOfOrder - коментар за нарачки. Може да земе каква било вредност.
 • TakeProfitInPoints - земете профит во бодови.
 • TrailingStop - заостанување во поени.
 • LotMult2way - множител на многу за следната отворена позиција.
 • MaxPriceCorridor - вредност на ценовниот коридор во бодови за Жолта слободен да се отворат позиции.
 • PipsOfIncrement - проширување на ценовниот коридор при излегување од непрофитабилна позиција.

Карактеристики на бесплатната верзија на Жолта ЕА:

 1. Еден од блоковите на стратегии за тргување е оневозможен.
 2. Промената на трговското парче не е достапна, ЕА тргува со серијата 0.01.
 3. Стоп загубата не може да се постави автоматски.
 4. Новите позиции ќе бидат отворени само ако нема отворени позиции на трговската сметка во други валутни парови.

За EURUSD пар, препорачаните поставки се поставени по дифолт.

Поставките за други валутни парови се дадени во тестирањето на слики од екранот.

Препорачан брокер - секој 5-цифрен брокер.

Превземи слободен Жолта ЕА - Експертскиот советник работи врз основа на краткорочни промени во трендот, создавајќи цена "коридор" поставен во параметрите.

Превземи слободен Жолта ЕА

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари