Слободен краен двоен врв / дно индикатор

Добредојдовте во овој "Најдобар девизен курс ЕА" ЕКСПЕРТСКИ СОВЕТНИЦИ | FX ROBOTS "веб-страница!

2020 Топ Експерт советници јануари

Топ Експерт советници јануари 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Преглед на ИЦ пазари

Име на компанија: Меѓународни пазари на капитал Pty Ltd (ИЦ пазари)
Основана: 2007
Седиште: Австралија
Регулатори: ASIC
Минимален депозит: $ 200
Забелешка: Отворете ја IC Markets Вистинската ECN сметка и стани на 21.5% директен попуст во живо комисии!
...

Прочитај повеќе
Преглед на ИЦ пазари

Преглед на Pepperstone

Име на компанијата: Pepperstone Group (Pepperstone)
Основана: 2010
Седиште: Австралија
Регулатори: ASIC, FCA
Минимален депозит: $ 200
Забелешка: Отворете сметка на Pepperstone Razor и одете до 12.857% директен попуст во живо комисии попуст!

Pepperstone i…

Прочитај повеќе
Преглед на Pepperstone

Глобал премиер преглед

Име на компанијата: Global Prime Pty Ltd (Глобал премиер)
Основана: 2010
Седиште: Австралија
Регулатори: ASIC
Минимален депозит: $ 200
Забелешка: Отворете Глобална премија ECN сметка и стани на 22.85% директен попуст во живо комисии попуст!

Глобал премиер е…

Прочитај повеќе
Глобал премиер преглед

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било


Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Кислород FX TRADER ЕА Преглед

Кислород FX TRADER EA
Цена: $ 119 (1 REAL & 1 DEMO ACCOUNT, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: H4

Забелешка: Постојат 3 различни пакети на експерт советник за кислород FX TRADER во моментов:

- ОСНОВНИ: 1 REAL ...

Прочитај повеќе
Кислород FX TRADER EA

Forex Gump EA преглед

Forex Gump EA
Цена: € 199 (СТАНДАРД пакет со 1 REAL & 1 DEMO ACCOUNT, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M1

Забелешка: Постојат 2 различни па ...

Прочитај повеќе
Forex Gump EA

Преглед на XFX EA

XFX EA
Цена: $ 260 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Парови на валути: AUDUSD, EURUSD
Временска рамка: Било

Преглед на XFX EA - најдобар експерт за девизен курс за девизен курс со мазна профитабилност
XFX EA е моќен и целосно автоматизиран FX експерт советник т…

Прочитај повеќе
Преглед на XFX EA

Robotron forex ЕА Преглед

Forex ЕА Robotron
Цена: $ 299 (цена за основно пакување, 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ Ажурирања и ПОДДРШКА)
Парови на валути: EURAUD, EURCAD, EURCHF, EURGBP, EURUSD, USDCAD и USDCHF
Временска рамка: M5


Забелешка: Постојат 4 различни пакети на Forex Robotron E…

Прочитај повеќе
Forex ЕА Robotron

Преглед на FXGoodWay EA

FXGoodWay EA
Цена: $ 365 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: Било

Белешка: Нова верзија FxGoodWay X2 објавена во септември 2019
FXGoodWay EA Review - Најдобар девизен курс експерт советник со мазна профитабилност
FX…

Прочитај повеќе
FXGoodWay EA

FXHelix ЕА Преглед

FXHelix EA
Цена: $ 210 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: AUDUSD
Временска рамка: Било

Резултати во живо сметка за тргување:

FXHelix EA Review - Најдобар девизен курс експерт советник за автоматизирано тргување
FXHelix EA е моќен и полн…

Прочитај повеќе
FXHelix ЕА Преглед

Преглед на Макстурбо ЕА

Maxturbo EA
Цена:
Парови на валути: Секое (EURGBP се тестира и се препорачува за најдобри резултати од тргување)
Временска рамка: M15

Забелешка: Постојат 2 различни пакети на Maxturbo Expert Adv…

Прочитај повеќе
Преглед на Макстурбо ЕА

Преглед на FXShooter EA

FXShooter EA
Цена: $ 299 (ОСНОВЕН ПАКТ со 2 РЕАЛ или ДЕМО СМЕТКОВИ, БЕСПЛАТНИ Ажурирања и ПОДДРШКА)
Парови на валути: EURCHF, EURGBP, EURUSD, GBPCHF, GBPUSD, USDCAD и USDCHF
Временска рамка: M15

Забелешка: Постојат 2 различни пакети на FXShooter Ex…

Прочитај повеќе
Преглед на FXShooter EA

InControl forex ЕА Преглед

Forex ЕА inControl
Цена: $ 220 (Цена за EA без режим на ACCELERATOR, 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURGBP
Временска рамка: M30


Забелешка: Следниве надградени верзии на девизен курс во Контролниот стручен советник се достапни ...

Прочитај повеќе
InControl Forex ЕА - надградена верзија Reborn

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: $ 295 (Цена за FXStabilizer EA AUDUSD со 1 НЕОГРАНИЧЕН ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1


Забелешка: Постојат различни 4 ...

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

FXCharger ЕА Преглед

FXCharger ЕА
Цена: $ 385 (цена за BASIC пакет, 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНА ПОДДРШКА И АЖУРИРАЊА)
Валутни парови: EURUSD, AUDUSD и EURGBP
Временска рамка: H1


Забелешка: Постојат 2 различни пакети на FXCharger експерт советник во моментов:

- БА ...

Прочитај повеќе
FXCharger ЕА

Тргување менаџер Про ЕА Преглед

Тргување менаџер Про ЕА
Цена: $ 599 (Цена на попуст за СТАРТЕР пакет / 1 LIVE & 1 DEMO ACCOUNT, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Парови на парови: EURAUD, EURJPY, EURUSD, GBPJPY, GBPUSD, USDCAD и USDJPY
Временска рамка: H1


Забелешка: STRICTLY LIMI ...

Прочитај повеќе
Тргување менаџер Про ЕА

FXAdept ЕА Преглед

FXAdept EA
Цена: $ 269 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Парови на парови: USDJPY
Временска рамка: Било

Резултати во живо сметка за тргување:

Преглед FXAdept EA - Најдобар експерт советник за девизен курс за Metatrader 4
FXAdept EA е профитабилен Forex Expe…

Прочитај повеќе
FXAdept EA

Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

Etет Трговец Про ЕА
Цена: $ 347 (1 LIFETIME LICENSE, бесплатни ажурирања и 24 / 7 ПРИЈАТЕЛ ПРИЈАТЕЛ)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: Било

Jet Trader Pro EA Преглед - профитабилен и стабилен експертски советник за девизен курс
Jet Trader Pro EA е моќен и в…

Прочитај повеќе
Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15


Забелешка: ЗИМА ПРОДАБА - 30% попуст - РЕГУЛАРНА ПР…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

Преглед на FXSecret Бесмртни ЕА

FXSecret Бесмртно EA
Цена: $ 549 (1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: H1

Преглед на FXSecret Бесмртно EA - Збир на 3 профитабилни системи за тргување со девизен курс
FXSecret Immortal EA е избалансиран и добро функциониран…

Прочитај повеќе
Преглед на FXSecret Бесмртни ЕА

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15


GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Forex Diamond EA Преглед

Forex ЕА Дијамант
Цена: $ 207 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на валути: EURUSD, GBPUSD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M15


Белешка: ЗИМА ПРОДАБА - 30% попуст - РЕГУЛАРНА ЦЕНА: 297 УСД
Forex Diamond EA Прегледајте - Земете…

Прочитај повеќе
Forex ЕА Дијамант

Вести Акција Трговец ЕА Преглед

Вести Акција Трговец ЕА
Цена: $ 347 (ЕДНА ВРЕМЕ ПЛАТНОС, ЛИЦЕНТСКО ЛИЦЕНЦИЈА, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & ПОДДРШКА ПОДДРШКА)
Парови на валути: AUDJPY, AUDUSD, GBPUSD, NZDUSD, USDCAD и XAUUSD (злато)
Временска рамка: M5

Забелешка: Постојат 2 различни пакети на Вести…

Прочитај повеќе
Вести Акција Трговец ЕА Преглед

Преглед на FXrobotGO

FXrobotGO
Цена: 275 $ (1 LICENSE, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & 24 / 7 ДРУГО ПОДДРШКА
Парови на валути: AUDCAD, AUDCHF, AUDJPY, AUDUSD, CHFJPY, EURCHF, NZDCAD, NZDJPY, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: Било

Преглед FXrobotGO - профитабилен експерт за девизен курс…

Прочитај повеќе
Преглед на FXrobotGO

FxProud ЕА Преглед

FxProud EA
Цена: $ 299 (2 РЕАЛ или ДЕМО СМЕТКИ, ЛИЦЕНЦА НА 12 МЕСЕЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА НА 24 / 7 EMAIL)
Валутни парови: EURUSD, GBPUSD, USDCHF, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP, EURCHF, EURJPY, EURCAD, GBPCHF, GBPCAD, GBPJPY, CADJPY и CADCHF
...

Прочитај повеќе
FxProud EA BestForexEAs

Forex Cyborg Robot Review

Forex Cyborg Robot
Цена: € 499.99 (ЗЛАТ пакет со 1 РЕАЛНИ И НЕГОВОРЕН ДЕМО СМЕТКИ, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ И ПОДДРШКА)
Парови на валути: AUDCAD, AUDCHF, AUDUSD, CADCHF, CHFJPY, EURAUD, EURCAD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPAUD, GBPCAD, GBPCHF,…

Прочитај повеќе
Forex Cyborg Robot

Пребарување на трговската месечина ЕА преглед

Трговец Месечината ЕА
Цена: $ 269 (1 LIFETIME LICENSE, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & 24 / 7 ПРИДОБРИСКО ПОДДРШКА
Парови на валути: AUDCAD, AUDNZD, AUDUSD, EURCAD, EURCHF, EURUSD, GBPAUD, GBPCAD, GBPCHF, NZDCAD, NZDUSD и USDSGD
Временска рамка: Било

Забелешка: Постојат 3…

Прочитај повеќе
Пребарување на трговската месечина ЕА преглед

Најдобрите пила девизен курс роботот Преглед

Најдобрите пила девизен курс роботот
Цена: $ 299 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD
Временска рамка: M15


Забелешка: Постојат 2 различни пакети на Најдобра скаларен девизен курс роботот достапен во моментов:

- ЕДИНИЦА: 1 реално и бесплатен ...

Прочитај повеќе
Најдобрите пила девизен курс роботот

FxDiverse ЕА Преглед

FxDiverse ЕА
Цена: $ 275 (Неограничена верзија со 1 живо и 3 ДЕМО СМЕТКОВИ, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ И ПОДДРШКА)
Парови на валути: До 28 парови (AUDCAD, AUDJPY, AUDNZD, AUDUSD, CADJPY, EURAUD, EURCAD, EURGBP, EURJPY, EURNZD, EURUSD, GBPAUD, GBPCAD, GBP…

Прочитај повеќе
FxDiverse ЕА

На контрола ЕА Преглед

На контрола ЕА
Цена: $ 2,990 (цена за неограничени СМЕТКИ, бесплатни ажурирања и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, USDCHF, USDJPY и CADJPY се тестираат и се препорачуваат)
Временска рамка: M15


На контрола на ЕА Преглед - профитабилен девизен курс експерт ...

Прочитај повеќе
На контрола ЕА

Преглед на ForexBot28

ForexBot28
Цена: $ 255 (1 LIFETIME LICENSE, бесплатни ажурирања и 24 / 7 ПРИЈАТЕЛ ПРИЈАТЕЛ)
Парови на валути: парови 28 (AUDCAD, AUDCHF, AUDJPY, AUDNZD, AUDUSD, CADCHF, CADJPY, CHFJPY, EURAUD, EURCAD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURNZD, EURSGD, EURUSD, GBPAUD…

Прочитај повеќе
ForexBot28

Среќен MartiGrid EA Преглед

Среќен MartiGrid EA
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Парови на парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, GBPUSD, USDJPY и NZDUSD
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 разлики ...

Прочитај повеќе
Среќен MartiGrid EA

Преглед на трговците за сонце ЕА преглед

Трговец Сонце ЕА
Цена: $ 269 (1 LIFETIME LICENSE, БЕСПЛАТНИ АПДАТИ & 24 / 7 ПРИДОБРИСКО ПОДДРШКА
Валутни парови: EURUSD, USDJPY
Временска рамка: Било

Забелешка: Постојат достапни 3 различни пакети на експертскиот советник FXTraderKit во моментов:

- Трговија…

Прочитај повеќе
Преглед на трговците за сонце ЕА преглед

Инка трговец ЕА Преглед

Инка трговец ЕА
Цена: $ 297 (ГОДИШЕН план за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, AUDUSD, NZDUSD, EURJPY, GBPJPY, AUDJPY и NZDJPY
Временска рамка: M15

Резултати во живо сметка за тргување:

Инвентар за трговија ...

Прочитај повеќе
Инка трговец ЕА

Forex срцевата детектор ЕА Преглед

Forex ЕА срцевата детектор
Цена: $ 67 (намалена цена за 1 РЕАЛНО & 1 DEMO СМЕТКА, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: GBPUSD, EURGBP
Временска рамка: M15


Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕНСКА ПОНУДА - 15% OFF - РЕДОВНА ЦЕНА: $ 79
Девизен курс на пулсот детектор Е ...

Прочитај повеќе
Forex ЕА срцевата детектор

EOS девизен курс ЕА Преглед

EOS девизен курс ЕА
Цена: $ 319.20 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: GBPUSD, USDCAD, USDCHF, EURGBP, EURCHF, GBPCAD, GBPAUD, EURAUD и AUDCAD
Временска рамка: M15


Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 20% OFF - U ...

Прочитај повеќе
EOS девизен курс ЕА

Среќен девизен курс ЕА Преглед

Среќен девизен курс ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: EURUSD, EURCHF, GBPUSD и AUDUSD
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети на Happ ...

Прочитај повеќе
Среќен девизен курс ЕА

Fx Хантер ЕА Преглед

Fx Хантер ЕА
Цена: $ 499 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: AUDCAD, AUDNZD, EURSGD, GBPAUD, GBPCAD, GBPUSD, NZDCAD и NZDUSD
Временска рамка: M15


Забелешка: Сега можете да купите претплата на Fx Hunter EA од 1 до 6 месеци!

1 ...

Прочитај повеќе
Fx Хантер ЕА

Среќен алгоритам ПРО ЕА Преглед

Среќен алгоритам ПРО ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: EURUSD, USDCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети на Среќен алгоритам ...

Прочитај повеќе
Среќен алгоритам ПРО ЕА

Среќен злато ЕА Преглед

Среќен злато ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валута парови: XAUUSD (злато)
Временска рамка: M30

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети на Среќен златен експерт Adviso ...

Прочитај повеќе
Среќен злато ЕА

Преглед на среќен начин ЕА

Среќен начин ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Парови на валути: USDCAD, AUDUSD, AUDCAD, CADCHF и AUDCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: СТРОГО ОГРАНИЧЕН ПОПУСТ - 30% OFF

Постојат 2 различни пакети o…

Прочитај повеќе
Преглед на среќен начин ЕА

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Слободен Крајната Двоен Топ / Дно Индикатор за профитабилен ден тргување стратегии - Најдобра девизен курс ЕА е 2018

Слободен Крајната Двоен Топ / Дно Индикатор за профитабилен ден тргување стратегии

Во оваа статија, ние се презентираат профитабилни ден тргување стратегии користење на Крајната двојна врвна / долна индикација.

Овие стратегии се базираат на концепти за логично тргување, комбинирајќи повеќе и позитивно зајакнувачки фактори за да формираат една голема комбинирана предност која ќе даде голема заложба за победа на веројатноста.

Покрај тоа, таму е одличен БЕСПЛАТНО индикатор за да обезбеди извонреден влез сигнали за овие одлични, но едноставно ден тргување стратегии.

"Сè треба да се направи колку што е можно поедноставно, но не и поедноставно". - Алберт Ајнштајн

на Слободен краен двоен врв / дно индикатор ќе преземе многу претпоставки и мачна шема скенирање од вашата дневна рутина за тргување.

Веќе има повеќе од илјада трговци кои моментално го користат индикаторот. Добиените повратни информации кои биле испратени до денес се многу позитивни.

Многу трговци се изненаден од едноставноста од стратегии за тргување на денот, како и одличните сигнали обезбедени од БЕСПЛАТНИОТ индикатор.

И многу од нив, исто така, укажаа дека овој концепт целосно го трансформира начинот на кој тие тргуваат на подобро!

Слободен Крајната Двоен Топ / Дното Индикатор за Ден Тргување Стратегии

Значи, што прави БЕСПЛАТНИОТ индикатор?

Тоа е добро познат факт дека пазарите тренд, тренд надолу, или се движат странично; овие се феномени кои се појавуваат во сите временски рамки; и луѓето кои се во контрола на движењата се паметни пари.

Што по Слободен краен двоен врв / дно индикатор не е да се открие т.н. "Лажни брегови" се појави како "Двојни врвови" or "Двоен пад". Таквите сигнали се случуваат кога паметните пари ја менуваат насоката на трендот.

Овие дијаграми ги покажуваат обрасците обработени кога паметните пари ја менуваат насоката на трендот:

Слободен Крајната Двоен Топ / Дно Индикатор за профитабилен ден тргување стратегии - Со оваа бесплатна девизен курс Индикатор Можете да внесете многу рано во големи трендови. Погледнете го целосниот видео што точно покажува дека овој слободен индикатор може да направи 128% профит само со 35 занаети Ако сте ризични 2% по трговија

Со оглед на популарноста на БЕСПЛАТНО индикатор и брзиот раст на бројот на преземања, инвеститорот може да престане да го подарува.

Ден на тргување и подолгорочни трговски стратегии кои работат

Всушност, бидејќи индикаторот работи во сите временски рамки, тој може да се користи и за тргување со денови, како и за долгорочни стратегии за тргување. Покрај тоа, на Слободен краен двоен врв / дно индикатор работи универзално на сите ликвидни финансиски пазари, како Forex, Commodities, акции и индекси. Како е ова возможно?

БЕСПЛАТНИОТ индикатор работи насекаде, заради една реалност: сите финансиски пазари се движат од паметни пари на ист начин.

Двојниот индикатор за врвот / дното едноставно функционира универзално затоа што едноставно ги експлоатира никогаш не завршувајќи го циклусот за тоа како паметните пари функционираат:

1. Акумулација
2. Преклопување
3. Тренд пресврт

На паметни пари е навистина еден-трик паметни Пони, манипулирање и искористување на слабостите на нашата емоционална мозокот и човечката психологија, постојано.

"Ако го познавате непријателот и знаете себе си, не треба да се плашите од резултатите од сто битки. Ако знаеш себе си, но не и непријател, за секоја победа стекната, исто така ќе страдате од пораз. И ако не знаеш ниту за непријателот ниту за себе, ќе се подлегнеш на секоја битка ". - Сонце Цу, Уметноста на војната

Бидејќи паметните пари секогаш функционираат на ист начин, логично тогаш, секогаш ќе имате предност ако го разбирате и го експлоатирате ова однесување, секогаш. Со други зборови, може да имате трајно доверлив раб!

Слободен Крајната Двоен Топ / Дно Индикатор за профитабилни занаети

Следното видео го прикажува суровата изведба на индикаторот. Ќе го видите тоа надвор од 35 сигнали, со ризик од 2% по трговија, може да постигнете профит од 128%! Но, тоа не е сè, можете дополнително да ги зголемите перформансите и, оттаму, дополнително да го зголемите вашиот победнички предност, ако занает своите стратегии за тргување со додавање и примена на логички трговски концепти на сурови сигнали дадени од БЕСПЛАТНИОТ индикатор. Ова е она што ние го поставивме да сториме следно.

Ден тргување стратегии со оваа БЕСПЛАТНИ индикатор

Сега ќе разгледаме неколку стратегии за тргување на денот комбинираат повеќе рабови во една голема раб. За таа цел, може да донесете пристап од горе надолу, со што ги тргувате само сигналите во пониските временски рамки кои се во согласност со поголемата слика, поголемата анализа на трендот направена во повисоките временски рамки.

На пример, еден можен пристап од врвот надолу е да ги анализира трендовите во повисоките временски рамки со цртање линии на трендови на D1 и H4 временските рамки. Потоа, тргувајте само со сигналите на H1, M30, M15 и M5 кои се само во насока на линијата на трендови, и да се подобри вашата победа предност, тргуваат само оние сигнали кои се појавуваат директно на или во близина на тренд линија.

Двоен врв / дното сигнали директно во тренд линија

Некои од најдобрите поставувања што може да се тргува Двојни врвови и коцки што се појавуваат директно на тренд линија.

Често е тоа што цената веднаш се отфрла од линијата на трендови, а потоа продолжува со тенденција. Вашата победа предност само добива толку многу подобро ако се фати двојно врвови или задници директно на тренд линија.

За ова често пати служи како рана потврда дека следната фаза на движење на овој тренд штотуку започна. И профитот потенцијал на таквите сигнали е многу поголем, бидејќи има многу повеќе простор за голем последователен потег.

а) Двојно задници директно на линијата на трендови:

Слободен Крајната двојна врвна дното Индикатор - продолжување на трендот Двоен долен таб

б) Двојни врвови директно на линијата на трендови:

Слободен Крајната Двокреветна Крајна Показател - Тренд Продолжување Двоен Топ Табела

Примери за реални графикони прикажани со "Uptrend"

Следнава слика на снимката ја илустрира линијата за растечки тренд нацртана на H4 временската рамка. На точка обележана со зелена стрелка каде што цените ја допираат линијата на тренд, се појави двоен двоен сигнал за влез во пониска временска рамка.

Слободен Крајната двојна Топ Долен Индикатор - Дневен Тргување Стратегии Uptrend

Наредната снимка го прикажува влезниот сигнал што се случи во H1 временската рамка директно на линијата на трендови:

Слободен Крајната двојна врвна дното Индикатор - ден тргување стратегии Влез сигнал

Двојни врвови и скршеници во близина на тренд линија

Двојните врвови и дни што се појавуваат во близина на трендната линија се исто така многу добри поставувања. Во такво сценарио, цената допре или се приближи до тренд линија на повисоки временски рамки D1 или H4, а следната фаза на движење во насока на овој тренд веќе започна. Почетокот на фазата на преместување може да се визуелизира со помош на показателот Хајкен Аши во временската рамка H4.

Откако Хајкин Аши потврди дека следната фаза на потег е веќе започната, би се погрижил за двоен врв / долен сигнал во пониските временски рамки, M5 до H1, кои се во насока на линијата на трендови во повисока временска рамка. Најблиската површина за отпор / поддршка е обично далеку. Затоа, таквите сигнали имаат тенденција да имаат голем профитен потенцијал, бидејќи има многу повеќе простор за движење на цената пред да се удри со зоните на отпор / поддршка.

а) Правила за двојно дното:

Како што е илустрирано, цената се отфрла од линијата на трендови до наопаку. Откако Хајкен Аши од H4 временската рамка се претвори во зелена, тоа е индикација дека цената се движи во насока на овој тренд. Потоа ќе гледате сигнал со двојно дно на пониските временски рамки на H1, M30, M15 и M5.

Слободен крајна двојна врвна долна индикација - продолжување на трендот со двојна дното на линија за време на фазата на движење

б) Двокреветни правила за тргување:

Како што е илустрирано, цената се отфрла од линијата на трендови во надолна линија. Откако Хајкен Аши од H4 временската рамка се претвори црвено, тоа е индикација дека цената се движи во насока на овој тренд. Потоа ќе почекате двојни врвни сигнали во долните временски рамки на H1, M30, M15 и M5.

Слободен Крајни Двокреветни Крајни Индикатори - Тренд Продолжување Двоен Врв на линија за време на Фазата на Поместување

Повеќе реални графикони примери за Uptrend

Следнава слика на снимката ја илустрира линијата на растечки тренд на H4 временската рамка. Цената се приближуваше кон линијата на трендови и потоа беше отфрлена од нагорна линија. За време на фазата на движење, обележана со зелена стрелка, се случи двоен двоен сигнал за влез во M5 временската рамка.

Слободен Крајната Двокреветна Топ Крајна Индикатор - Дневен Тргување Стратегии Uptrend 2

Следнава снимка го прикажува влезниот сигнал во M5 временскиот период:

Слободен Крајната двојна врвна дното Индикатор - ден тргување стратегии Влегување сигнал 2

Краток преглед на:

Овој индикатор открива екстремно профитабилни поставувања „Double Top / Bottom“. Со овој индикатор можете да навлезете многу рано во големи трендови. Можете драматично да ги зголемите перформансите со тргување само во насока на поголем тренд.

Добрите нешта не треба да бидат комплицирани. Со користење на овој индикатор, дури и тргувањето со ден може да биде профитабилно за вас!

5
Оставете го вашиот коментар

аватар
3 Теми за коментари
2 Одговори на темата
0 Следбеници
Повеќе реагирал коментар
Тема на најжешките коментари
4 Коментира автори
Најдобар девизен курс EA'S | Стручните советници | FX роботиМ. ДаниелсМихаел ЗомерМат Неодамнешни коментари автори

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

Зачленете се
Најновиот најстар повеќето гласаа
Известување за
Михаел Зомер
гостин

Најдобар БЕСПЛАТЕН ИНДИКАТОР ЗА ДЕНОТ ТРГУВАЊЕ ЗА ПОСТАПУВАЊЕ Почитуван колега Forex, ВЕСТИ! Слободен Крајната Двоен Топ / Дно Индикатор за Профитабилен Ден Тргување Стратегии издаден. Добијте повеќе информации и бонуси тука: https://www.bestforexeas.com/free-ultimate-double-top-bottom-indicator/ Во оваа статија, ќе ги презентираме профитабилните стратегии за тргување со ден користејќи го Ultimate Double Top / Bottom Indicator. Овие стратегии се базираат на концепти за логично тргување, комбинирајќи повеќе и позитивно зајакнувачки фактори за да формираат една голема комбинирана предност која ќе даде голема заложба за победа на веројатноста. Дополнително, постои одличен БЕСПЛАТЕН индикатор за да обезбеди извонредни влезни сигнали за овие одлични, но едноставни стратегии за тргување со денови. "Сè треба да се направи едноставно како... Прочитај повеќе »

Мат
гостин
Мат

Изгледа дека овој механички систем може да биде автоматизиран ...?
Дали ова некогаш ќе се случи?

Михаел Зомер
гостин

Здраво Мет, Ви благодариме за вашиот интерес во "ULTIMATE TOP / BOTTOM INDICATOR"! ЗА ОВОЈ УНИКАТЕН FOREX INDICATOR: Овој индикатор открива за вас исклучително профитабилни подесувања "Double Top / Bottom". Со овој индикатор можете да влезете многу рано во големи трендови. Погледнете го видеото што покажува дека индикаторот може да направи профит од 128% само со 35 занаети ако ризикувате 2% по трговија. Добијте повеќе информации тука: https://www.bestforexeas.com/free-ultimate-double-top-bottom-indicator/ ЗА ВАШЕТО ПРАШАЊЕ И АВТОМАТИЈА НА ОВОЈ ТРГОВСКИ СИСТЕМ: Мајк Семлич - инвеститорот на овој профитабилен трговски систем ќе создаде 2 полу-автоматски решенија наскоро. - Дивергенцијата ќе се прикаже пред сигналот DTDB.... Прочитај повеќе »

М. Даниелс
гостин
М. Даниелс

Јас може да биде погрешно, но истиот индикатор е исто така слободен на MT4 "пазарот" платформа, но вели дека работи само на EURUSD и GBPUSD. Не сте сигурни дали сте фатени?