Бесплатен безбедно роботот

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Forex злато инвеститор ЕА Преглед

Forex Gold Investor EA
Цена: $ 197 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: XAUUSD (злато)
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 200 OFF - Редовна цена: $ 397
Forex Gold Investor EA Review - Најдоброто искуство…

Прочитај повеќе
Forex Gold Investor EA

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Превземи слободен безбеден роботот

Бесплатен безбедно роботот

Ова е бесплатна верзија на многу профитабилни и Безбеден роботот.

Бесплатно безбеден робот - Опис

Како овој ЕА одлучи да отвори позиција?

Безбеден роботот проверете два сигнала, првиот сигнал е стохастички индикатор со стандардни влезови (K Период: 100, D период: 3, Забавување: 3).

 • Кога првиот сигнал се продава или купува тогаш ЕА го проверува вториот сигнал. Вториот сигнал е шема со просечен скок (Период: 20).
 • Кога два сигнали се купуваат или се продаваат, ЕА става наредби со чекори за мартингали, можете да поставите опции за чекори на мартингали.
 • Кога имате налог, на Девизен курс експерт советник може да управува со вашите пари и нарачки.

Можете да го поставите максималниот процент на ризик за излегување од пазарот. Можете да поставите заостаната станица.

Бесплатно безбеден робот - опис на влезот:

Нагодување на сигналот:

 • TimeFrame = ”PERIOD_H1 ″ - можете да поставите временска рамка за сигнал, на пример, PERIOD_H1 е поставена по дифолт за сите сигнали.
 • StochAstich_KPeriod = 100; - можете да поставите стохастична вредност на периодот K, овде 100 е поставено по дифолт за овој индикатор.
 • StochAstich_DPeriod = 3; - можете да поставите стохастична вредност на периодот D, тука 3 е стандардно поставен за овој индикатор.
 • StochAstich_Slowing = 3; - можете да поставите стохастична вредност на забавување, тука 3 е стандардно поставен за овој индикатор.
 • UpLevel = 75; - можете да го поставите горното ниво за стохастички индикатор, кога главниот стохастички преминува на UpLevel одоздола, EA открива сигнал за продажба.
 • DownLevel = 20; - можете да поставите пониско ниво за стохастички индикатор, кога главниот стохастичен преминува DownLevel од горе, EA открива сигнал за купување.
 • MovingAverage_Period = 20; - можете да поставите MAPeriod, тука 20 е поставен по дифолт, EA ќе го провери просечниот подвижен период со овој период за да открие модели за купување или продажба.
 • MovingAverage_Shift = 0; - можете да поставите MAShift, овде 0 е поставен по дифолт.

Поставување нарачки:

 • Магија = 555; - можете да го поставите магичниот број за сите нарачки што се отвораат со Безбеден робот.
 • BaseLot = 0.01; - можете да поставите BaseLot, користен за основна позиција во чекори на мартилејл.
 • Мулти = 2; - можете да поставите мулти, мулти е фактор што ја размножува основната ждрепка за да се направи втора и трета ждрепка за други чекори на мартилејл.
 • TakeProfit = 30; - можете да поставите профит за основната позиција.
 • MSpace1 = 30; - можете да поставите простор (pips) помеѓу основниот редослед и вториот ред.
 • MTakeProfit1 = 20; - можете да го поставите профитот за примање на првиот чекор (првиот чекор на мартилајл). Кога ќе се активира оваа нарачка, сите нарачки се модифицираат според профитот на оваа нарачка.

Поставување Управување со пари

 • MaxRisk_Percent = 20; - можете да поставите процент на ризик Макс, кога вашата загуба вредност е еднаква на процентот на ризик од состојбата на вашата сметка, сите нарачки ќе бидат затворени.
 • TrailingStop = неточно; - можете да го активирате методот за заостанување на стоп за да го повлечете профитот.
 • TrailingValue = 0; - ако TrailingStop е активна, можете да поставите TrailingValue за методот на запре запре.
 • EasyTradeStopLoss = 0; - можете да поставите стоп загуба (во pips) за копчињата за лесна трговија, овој параметар работи само кога ќе притиснете копчиња за да пласирате пазар или наредби што чекаат
 • EasyTradeTakeProfit = 0; - можете да поставите профит (во пипс) за копчињата за лесна трговија, овој параметар работи само кога ќе притиснете копчиња за да пласирате пазар или да чекате наредби

Графичко поставување

 • BGColor = clrAqua; - можете да ја поставите бојата на позадината за коментари
 • CommentColor = clrLime - можете да ја поставите бојата на коментарот.

Бесплатно безбеден робот - за лесна трговија

Можете да ги видите копчињата 4 на табелата, овие копчиња се направени за лесно испраќање на нарачки.

 • ЕА места купува или продава нарачки со посебен магичен број кога ќе го притиснете копчето.
 • ЕА ги затвора сите нарачки со специфичен магичен број кога ќе притиснете копче за затворање.
 • ЕА ги брише сите наредби што чекаат со специфичниот магичен број кога ќе притиснете копче за бришење.
 • Кога ќе притиснете копче Buy stop можете да го видите коментарот за цената за купување, тогаш треба да напишете куповна стоп цена. Откако ќе ја напишете целата цена, EA става купи стоп.
 • За Продај Ограничување, Продај Стоп и Купи Ограничување се што е во согласност со горенаведената реченица.

Превземи слободен безбеден роботот - Forex експерт советник може автоматски да управуваат со вашите пари и нарачки. Можете да поставите заостаната станица.

Превземи слободен безбеден роботот

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари