Слободен Хелиос ЕА

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Forex злато инвеститор ЕА Преглед

Forex Gold Investor EA
Цена: $ 197 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: XAUUSD (злато)
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 200 OFF - Редовна цена: $ 397
Forex Gold Investor EA Review - Најдоброто искуство…

Прочитај повеќе
Forex Gold Investor EA

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Преземи слободен Helios EA

Слободен Хелиос ЕА

Хелиос е Експерт советник врз основа на статистичка анализа на ценовните податоци.

Зошто Хелиос ЕА?

 • Нема ризични стратегии за тргување.
 • Работи со 4 и 5 цифри.
 • Профили за управување со повеќе ризици.
 • Нема ненадејна загуба на депозит.
 • Можност да се тргува со фиксна партија.
 • Вештачката интелигенција ги обработува податоците од статистичката анализа.
 • Неколку влезни параметри.
 • Нема потреба да го конфигурирате и оптимизирате - генетскиот алгоритам веќе го направи тоа за вас.

Слободен Хелиос ЕА - Како да го користите?

 1. Прикачи Хелиос на 6 табели со M15 временска рамка: EURUSD, GBPUSD, NZDUSD, AUDUSD, USDJPY, USDCAD.
 2. Конфигурирање на ризик, ширење и пропаѓање.
 3. Дозволи тргување.

Хелиос ЕА - Влезни параметри

 • Ризик - профил за управување со ризик.
 • Поправи многу - фиксна големина на партијата. Работи само кога го поставувате "Поправи многу " профилот во Ризик.
 • Макс се шири - максимално дозволено ширење за отворање на договор. Ако Вашето тековно ширење е поголемо од оваа вредност, нарачката нема да биде испратена.
 • Макс пропаѓање - Максимално дозволените пропаѓање.

Хелиос ЕА - Разликата помеѓу различните профили на ризик

Бројот на занаети не зависи од профилот на ризик, туку влијае само на обемот. Така, различни профили бараат различен минимален депозит. Препорачливо е да користите депонирање од 1000 или повисоко за Insane или Fix lot (0.01), до 30 000 за безбедност. Ако немате таков депозит, користете сметки од цент.

Профилите над Средниот се профили со зголемени ризици. Бидете внимателни со тоа и обратно дел од профитот.

Helios EA Free Download - Важно

 • Хелиос работи слично на Девикор, но поставува Стоп загуба и зема профит на различни растојанија, со што се зголемува профитабилноста и се намалува стабилноста на профитот.
 • Внимавај со ризични нивоа над средна! ЕА ги максимизира профитите на високо ниво на ризик, но го става депозитот на поголем ризик.
 • ЕА се базира на статистичка анализа, така што резултатите од тргувањето ќе им пристапат на теоретски резултати само со голем број на договори (според законот на големи броеви). ЕА може да донесе загуба еден месец и да генерира голем профит следниот месец. Затоа, се препорачува да го користите истовремено во валутните парови на 6 со цел да се зголеми бројот на занаети и да се прошири приходот.
 • Хелиос отвора 1-3 шеми на еден валутен пар неделно.
 • ЕА не ги менува договорите и не ги поставува нарачките што чекаат, така што може да се исклучи во секое време без штета.
 • Ве молиме проверете дали вашата сметка поддржува хеџинг. ЕА не се базира на стратегии за хеџинг, но може да акумулира повеќекратни независни нарачки на еден пар валута.

Преземи слободен Хелиос ЕА - Овој експертски советник се базира на статистичка анализа на податоците за цените и работи на валута валути 6 истовремено.

Преземи слободен Helios EA

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари