Слободен Раководен ЕА

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Forex злато инвеститор ЕА Преглед

Forex Gold Investor EA
Цена: $ 197 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: XAUUSD (злато)
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 200 OFF - Редовна цена: $ 397
Forex Gold Investor EA Review - Најдоброто искуство…

Прочитај повеќе
Forex Gold Investor EA

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Преземи Слободен заглавие ЕА

Забелешка: Оваа бесплатна девизен курс ЕА веќе не е достапна за јавноста!

Слободен Раководен ЕА

Главен слободен експерт советник е тренд кој ги користи стандардните индикатори како што се бендови, RSI, ADX и просечни движења.

Раководен ЕА е развиена за тргување EURUSD и USDJPY и M5 временска рамка. Стратегијата е едноставна: отворете ја продажбата на трговијата во зоната со преобладаност кога трендот е намален, и обратно, купувај ја трговијата во зона со препродажба кога трендот е во пораст. Завршувањето на трговијата се врши од Take profit (во pips) или од ADX + RSI (стоп загуба е намерно повисока).

За разлика од целосната верзија, Волшебно бесплатно само отворени наредби за големина на 0.01.

Слободен Раководен ЕА не користи опасни стратегии како мартингал, мрежа, итн.

на Девизен курс експерт советник работи деноноќно со стандардни поставувања, само зголемување на Max_Orders на 50 или повеќе.

Слободни заглавени EA - параметри

  • Max_Spread - ако ширењето е над вредноста, нема нарачки да бидат отворени.
  • Max_Slippage - максимум пропустливост е дозволено за отворен промет.
  • Stop_Loss - Стоп загуба во Pips.
  • Take_Profit - да земе профит во Pips.
  • Fast_MA - вредност на периодот за пресметување Просечен просек.
  • Метод Fast_MA - метод на брз МА.
  • Slow_MA - вредност на периодот за пресметување Просечен просек.
  • Метод Slow_MA - метод на бавен МА.
  • Max_Orders - Макс број на отворени нарачки.
  • Магичен број - единствен број за препознавање на нарачки.

Преземање на бесплатни Headstrong EA - Овој експертски советник е тренд-ласер кој користи индикатори како што се бендови, RSI, ADX и движечки просек.

Преземи Слободен заглавие ЕА

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари