Фибоначи ЕА

Добредојдовте на овој „НАЈДОБРИОТ FOREX EA |“ Експертски советници | Веб-страница на FX ROBOTS

2020 Топ Експерт советници август

Топ Експерт советници август 2020 - FX Роботи - Најдобар девизен курс ЕА
Почитувани девизен трговец,

Добредојдовте на овој веб-сајт 100% бесплатно тестирање

Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Погледнете ги најдобрите EA Forex, прегледите и докажаните резултати и сл…

Прочитај повеќе
Најдобар девизен курс ЕА | Стручните советници | FX роботи

Flex forex ЕА Преглед

Forex ЕА Flex
Цена: $ 330 (намалена цена за 1 РЕАЛ демо сметки и Неограничено, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Парови на парови: Секое (EURUSD, GBPUSD, GBPCHF, AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY се тестираат)
Временска рамка: Било

Забелешка: STRIC ...

Прочитај повеќе
Flex девизен курс експерт советник - 2016 Најдобар девизен курс ЕА

Среќна фреквенција ЕА преглед

Среќна фреквенција ЕА
Цена: € 209.30 (намалена цена за 2 ЛИЦЕНЦИ, БЕСПЛАТНИ ПОДАТОЦИ И ПОДДРШКА)
Валутни парови: AUDUSD, EURCHF, EURGBP, EURJPY, EURUSD, GBPUSD, USDCAD, USDCHF и USDJPY
Временска рамка: M5

Забелешка: Строго ограничен попуст - 30% O…

Прочитај повеќе
Среќна фреквенција ЕА преглед

Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

Etет Трговец Про ЕА
Цена: 347 УСД (1 БЕСПЛАТНО ВРСЕ 12 месеци
Валута парови: EURUSD
Временска рамка: Било

Забелешка: Постојат 2 различни пакети Jet Trader Pro експерт советник во моментов:

- Авион Т…

Прочитај повеќе
Пребарувач на џет Трдер Про ЕА

FXStabilizer ЕА Преглед

FXStabilizer ЕА
Цена: 295 УСД (цена за FXStabilizer EA AUDUSD или EURUSD со 1 неограничена лиценца, бесплатни ажурирања и поддршка)
Валутни парови: AUDUSD, EURUSD, EURJPY, USDJPY, USDCAD, CHFJPY, EURGBP и GBPCHF
Временска рамка: H1

Забелешка: Постојат 4…

Прочитај повеќе
FXStabilizer ЕА

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција Преглед

Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција
Цена: $ 237 (намалена цена за 1 ЛИЦЕНЦА, БЕСПЛАТНО надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, USDJPY, USDCHF, USDCAD, NZDUSD и AUDUSD
Временска рамка: M15

Забелешка: ОГРАНИЧЕНА ВРЕМЕ ПОНУДА - $ 110 OFF - RE…

Прочитај повеќе
Вол Стрит девизен курс роботот 2.0 Еволуција

GPS девизен курс роботот Преглед

ГПС девизен курс роботот
Цена: $ 149 (1 ДОЗВОЛА, бесплатни надградби и поддршка)
Валута парови: EURUSD, GBPUSD, EURGBP и USDCHF
Временска рамка: M15

GPS девизен курс роботот Преглед - профитабилен девизен експерт советник за Metatrader 4
GPS девизен курс роботот е многу профитабилен ...

Прочитај повеќе
ГПС девизен курс роботот

Добијте повеќе информации и прочитајте го следниот преглед на производот!

Превземи слободен Фибоначи ЕА

Фибоначи ЕА

Фибоначи ЕА се базира на пат е изменета стратегија Фибоначи. Таа работи на сите временски рамки. на Девизен курс експерт советник користи податоци од пред два дена да ја отворат позицијата (на пример: ако ја прикачите на H1 табелата, експертскиот советник користи 48 свеќи за да донесе одлука).

Фибоначи ЕА does not depend on a timeframe. This EA uses Fibonacci Retracement tools only. This is a great Expert Adviser for big and small capitals. You have smart take profits and smart stop losses (Auto TP & SL). You can see SL and TP levels on your chart.

 • опција за спречување на загуба поставени на ЕА има две варијанти: Анти-загуба 1 и Анти-загуба 2
 • На пример, Анти-загуба 2 е добро за EURUSD. Ако вашата позиција е затворена во загуба, Анти-загуба 2 ќе започне (без хеџинг).

Фибоначи ЕА - Параметри на влез

Strategy <Стратегија 1>

 • Користете стратегија 1: Лажно / точно -> ова е главна стратегија
 • Авто Земете Добивка: Точно -> ако е поставено на лажни, Можете да го промените TP or SL рачно да се оптимизира на ЕА
 • Авто Стоп загуба: Точно
 • Земете Добивка: 30 -> рачно за автоматско профитирај: Лажни
 • Стоп загуба: 30 -> рачно за стоп загуба: Лажно
 • Анти-загуба 1: Лажни -> ако е поставено на вистина, Позиција на која е отворена во паралела со трговија загуба (TP и SL нивоа во анти-загуба: ½ stoploss на трговијата загуба = new sl и амо во анти-загуба); На пример: ние имаме некои трговски загуба со 30 pips (-30 pips). Анти-загуба ќе бидат отворени со 15 pips на SL и амо
 • Анти-загуба 2: Точно -> се отвора позиција обратно со трговијата со загуби (TP и SL нивоа во анти-загуба: ½ stoploss на трговијата загуба = new SL и TP во анти-загуба); На пример: ние имаме некои трговски загуба со 30 pips (-30 pips). Анти-загуба ќе бидат отворени со 15 pips на SL и амо
 • AL Авто Земете Добивка: Точно -> ако е поставено на лажни, Можете да го промените TP рачно за спречување на загуба
 • AL Авто Стоп загуба: Точно -> ако е поставено на лажни, Можете да го промените SL рачно за спречување на загуба
 • AL Земете Добивка: 30 -> рачно за автоматско профитирај: Неточно (АЛ Авто Заработувај: Лажно)
 • AL Стоп загуба: 30 -> рачно за Auto Stop Los: False (AL Auto Stop Loss: False)

Strategy <Стратегија 2>

 • Користете стратегија 2: Лажно / точно -> ова е стратегија за разбивање. Оваа стратегија е многу корисна за вашите занаети
 • Купи Макс Ред на ден: 1 -> максимална нарачка за купување за секој ден
 • Продаде Макс Ред на ден: 1 -> максимална нарачка за продажба за секој ден
 • Земете Добивка: 50
 • Стоп загуба: 50

Strategy <Стратегија 3>

 • Користете стратегија 3: Лажно / точно -> ова е стратегија за двострано кршење. Оваа стратегија е соодветна за фиксна тренд дена
 • Купи Макс Ред на ден: 1 -> максимална нарачка за купување за секој ден
 • Продаде Макс Ред на ден: 1 -> максимална нарачка за продажба за секој ден
 • Авто Земете Добивка: Лажно / точно -> ако е поставено на лажни, Можете да го промените TP or SL рачно
 • Авто Стоп загуба: Лажно / точно -> ако е поставено на лажни, Можете да го промените TP or SL рачно
 • Земете Добивка: 30
 • Стоп загуба: 30
 • Поставување Управување со пари
 • Фиксна Лот -> ако (Ризик% многу) е поставено на лажни, Можете да промените многу рачно
 • мин Лот
 • Макс Лот
 • Ризик% Лот: Вистински лажни
 • Ризик%: 0.05
 • Трговија на времето Филтер
 • GMT Време: Вистински лажни
 • GMT собата: -
 • Време на започнување: 00: 00
 • Крајот на времето: 23: 59
 • Тргување со сите недела: можете да ги контролирате занаети во работните денови

Превземи слободен Фибоначи ЕА - експерт советник Фибоначи се базира на пат е изменета стратегија Фибоначи. Таа работи на сите временски рамки.

Фибоначи ЕА - предности

 • Нема разлика помеѓу backtests, демо тестови и вистински тестирање (долгорочни трговија)

Фибоначи ЕА работи на EURUSD, GBPUSD, USDCHF, EURJPY, USDCAD, AUDUSD и GOLD.

Превземи слободен Фибоначи ЕА

Зачленете се
Известување за
гостин

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

0 коментари
Влезни повратни информации
Погледнете ги сите коментари